logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Biocid 30

[ Zpět ]

NázevBiocid 30
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska115/2006
Držitel rozhodnutíTEKRO spol. s r.o. Nová Dědina 78391 UNIČOV Čeaská reoublika
VýrobceEvans Vanodine International Plc, Brierley Road, Preston, Lancashire, PR5 8AH, England,
Složeníjodofor 2,8%, kyselina sírová a fosforečná, neionogenní tenzidy,
Popis přípravkučervenohnědá kapalina,
Balení 
Užitídezinfekční přípravek s baktericidním, fungicidním a virucidním účinkem pro mlékárenské a zemědělské provozy,
Způsob použitíHygiena v chovech hospodářských zvířat. Standardní dezinfekce – Biocid–30® nařeďte podle specifického onemocnění v místě použití, standardně v poměru 5,6 ml Biocid-30®/l vody. Roztok aplikujte na veškerý povrch a nechte zaschnout. Postupujte podle dezinfekčního programu Tekroci T2. Mytí - pro očistu nádob, technologického zařízení a dalších povrchů nařeďte Biocid–30® podle míry znečištění (8,0 ml/l – 1,7 ml/l). Dezinfekční rohože, průjezdové vany – roztok nařeďte 5,6 ml/l a obnovujte při snížení intenzity zabarvení (za 1 – 7 dnů). Dezinfekce vzduchu – používejte v poměru 2,5 ml/l. Napájecí systémy – systém nejprve vypusťte, naplňte roztokem Biocid–30® naředěný 5,6 ml/l. Po 30 min vypusťte, pak propláchněte čistou vodou. Pro dezinfekci pitné vody použijte roztok Biocid–30® (0,4 ml/l). Dezinfekční koupele paznehtů. Pro průchozí denní koupele nařeďte Biocid–30® do vany v poměru 5 ml/l – 10 ml/l (0,5-1%). Pro stacionární vany nařeďte Biocid–30® v poměru 10 ml/l – 20 ml/l (1-2%). Účinnost roztoku lze pozorovat hnědým zbarvením (jód). Po odbarvení roztok obměňte. Hygiena v mlékárenství. Manuální sanitace – sběrné tanky na mléko, nástroje. Po vypláchnutí tanku vyjměte zátku i ponorné měřidlo a omyjte je v roztoku Biocid-30® 2,5 ml/l se současným důkladným vyčištěním vnitřního povrchu tanku kartáčem. Poté tank a víka opláchněte čistou studenou vodou a vypusťte. Nechte oschnout. Nástroje ošetřujte týmž poměrem Biocid-30® bez oplachování. Nebezpečné nákazy – Biocid–30® je úředně doporučován proti nebezpečným nákazám, např. Newcastelská choroba, Aujeszkyho choroba, vzteklina v poměru 8 ml/l, vezikulární choroba prasat 1,7 ml/l, slintavka a kulhavka 1,8 ml/l, tuberkulóza 50ml/l. Proti PRRS nebo salmonelóze použijte v poměru 5,6 ml/l. Podrobnosti na vyžádání v Mikrobiologickém profilu Biocid – 30®.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníBiocid–30® vždy lijte do vody nepřesahující teplotu 45°C. Po dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladováníPři teplotě 15-25°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03