logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Suma Dis D4

[ Zpět ]

NázevSuma Dis D4
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska166/2006
Držitel rozhodnutíJohnsonDiversey Česká republika, s. r. o. K Hájům 1233/2 155 00 Praha 5 - Stodůlky
VýrobceJohnsonDiversey, Rembrandtlaan 414, 7545 ZW Enschede, Holandsko,
Složenídidecyldimethylammonium chlorid,
Popis přípravkufialová kapalina,
Balení 
Užitídezinfekční prostředek pro sanitaci všech omyvatelných ploch, zařízení a předmětů, které přicházejí do styku s potravinami, nezávisle na tvrdosti vody,
Způsob použitíDezinfekce postřikem: 1 dávka do 750 ml sprejovací láhve, nastříkejte na povrch a nechte minimálně 5 minut působit, opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. Běžná dezinfekce: 2 – 3 dávky do 8 L vlažné vody, naneste na povrch tkaninou nebo mopem a nechte minimálně 5 minut působit, opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. Při dávkování z kanystru dejte 5 – 10 ml prostředku/ L vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti12 měsíců

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21