logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

EFFECT RODENT měkká návnada

[ Zpět ]

NázevEFFECT RODENT měkká návnada
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska103/2007
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenídifenacoum 0,05g/kg, bitrex 0,05g/kg, butylhydroxytoluol 1g/kg,
Popis přípravkuměkká návnada je balená v menších porézních sáčcích (po asi 10 g), které se nesmí otevírat,
Balení 
Užitínávnady umístíme na místech, kde se pohybují myši a potkani. Tam, kde se pohybují také lidé nebo zvířata, návnady přikryjeme starými deskami nebo cihlami. Měkkou návnadu můžeme používat jako rodenticid v domech, okolo staveb, ve skladištích zemědělských plodin, v potravinových skladech nebo na hospodářských farmách.
Způsob použitík likvidaci myší i potkanů: myš domácí (Mus musculus): návnadu v množství 30 g po 2-5 m postavíme na hromádku (v případě menší populace myší můžeme hromádku rozdělit) na zakrytá místa, blízko hnízda nebo míst, kde se pohybují. Černý potkan (Rattus rattus) a šedý potkan (Rattus norvegicus): návnadu v množství 180 g postavíme na hromádku po 5-10 m (v případě menší populace potkanů můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. Použitou návnadu je třeba neustále doplňovat a je nutné se starat o to, aby ji hlodavci požívali nejméně 15 dní pro myši a 10 dní pro potkany, nebo dokud nejsou myši a potkani úplně vyhubeni.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZákaz používání přípravku ve volné přírodě tak, aby aplikace neohrozila volně žijící živočichy a životní prostředí. Přípravek nesmí být požit jinak, než jak je uvedeno v návodu na použití!
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03