logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

RATIMOR obilná zrna

[ Zpět ]

NázevRATIMOR obilná zrna
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska101/2007
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složeníbromadiolon 0,05g/kg, bitrex 0,05g/kg,
Popis přípravkuobilná nástraha,
Balení 
Užitíve skladištích se zemědělskými produkty, které nejsou rozsypané, okolo farem a také ve skladech s potravinami.
Způsob použitípro hubení černých potkanů (Rattus rattus), šedivých potkanů (Rattus norvegicus), krys: v množství1 až 5 hromádek o hmotnosti asi 20g (20g odpovídá 2 polévkovým lžícím) na několik míst. Hubení myši domácí: v množství 1 až 3 hromádek o hmotnosti asi 10g (10g odpovídající 1 polévkové lžíci) na několik míst. Aplikované nástrahy kontrolovat a doplňovat v místech jejich odběru. Nástrahy umístit do nepřístupných míst pro děti, domácí zvířata,… (nejlépe do trubek, staniček a podobných skrytých míst).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZákaz používání přípravku ve volné přírodě tak, aby aplikace neohrozila volně žijící živočichy a životní prostředí. Přípravek nesmí být požit jinak, než jak je uvedeno v návodu na použití!
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03