logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Solfac EW 050

[ Zpět ]

NázevSolfac EW 050
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska114/2007
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
Složenícyfluthrin 50 g/ l,
Popis přípravkuinsekticidní přípravek pro profesionální použití ve formě makro-emulze (olej ve vodě),
Balení5 kg
Užitík hubení rusů, švábů, cvrčků, pisivek, štěnic, vos, much (nepůsobí na populace resistentní na pyrethroidy), mravenců, různých skladištních brouků, zavíječů, komárů, blech, rybenek a dalších druhů škodlivého a obtížného hmyzu, působí rovněž i na některé další členovce - pavouky a klíšťata, v potravinářských provozovnách a v objektech živočišné výroby. Hubí dospělce a další pohyblivá stadia hmyzu.
Způsob použitípůsobí jako kontaktní insekticid ve velmi krátké době a má reziduální účinnost (v závislosti na ošetřeném druhu povrchu a použité koncentraci) 6 i více týdnů. Účinná látka se neodpařuje, je odolná vůči působení světla a tepla, je bez zápachu a nezanechává viditelných stop na ošetřených plochách a nepůsobí korosivně. Má dobrý vypuzovací účinek na hmyz. Lezoucí hmyz a pavouci: 80 ml přípravku/ 10 l vody. Létající hmyz: 60 ml přípravku/ 10 l vody. V obou případech aplikujte 50 ml postřikové kapaliny na 1 m2, u silně porézních materiálů (stěny) je třeba zvýšit dávku na 100-130 ml postřikové kapaliny na 1 m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat v originálním obalu v uzavřených, suchých a větraných skladech, odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti chemických aromatických látek.
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21