logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Solfac EW 050

[ Zpět ]

NázevSolfac EW 050
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska114/2007
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
Složenícyfluthrin 50 g/ l,
Popis přípravkuinsekticidní přípravek pro profesionální použití ve formě makro-emulze (olej ve vodě),
Balení5 kg
Užitík hubení rusů, švábů, cvrčků, pisivek, štěnic, vos, much (nepůsobí na populace resistentní na pyrethroidy), mravenců, různých skladištních brouků, zavíječů, komárů, blech, rybenek a dalších druhů škodlivého a obtížného hmyzu, působí rovněž i na některé další členovce - pavouky a klíšťata, v potravinářských provozovnách a v objektech živočišné výroby. Hubí dospělce a další pohyblivá stadia hmyzu.
Způsob použitípůsobí jako kontaktní insekticid ve velmi krátké době a má reziduální účinnost (v závislosti na ošetřeném druhu povrchu a použité koncentraci) 6 i více týdnů. Účinná látka se neodpařuje, je odolná vůči působení světla a tepla, je bez zápachu a nezanechává viditelných stop na ošetřených plochách a nepůsobí korosivně. Má dobrý vypuzovací účinek na hmyz. Lezoucí hmyz a pavouci: 80 ml přípravku/ 10 l vody. Létající hmyz: 60 ml přípravku/ 10 l vody. V obou případech aplikujte 50 ml postřikové kapaliny na 1 m2, u silně porézních materiálů (stěny) je třeba zvýšit dávku na 100-130 ml postřikové kapaliny na 1 m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat v originálním obalu v uzavřených, suchých a větraných skladech, odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti chemických aromatických látek.
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03