logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DeLaval footbath solution 500

[ Zpět ]

NázevDeLaval footbath solution 500
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska27/2008
Držitel rozhodnutíDeLaval International AB, Industriepark 8-10, 9031 Drongen, Belgie.
VýrobceDeLaval International AB, Industriepark 8-10, 9031 Drongen, Belgie.
SloženíAqua purificata, Cupri sulfas pentahydricus, Acidum aceticum, Aluminii sulfas hydricus, Glutaralum, Ethanoli solutio - alkyldimethylbenzylammonii chloridum et octyldecyldimethylammonii chloridum et dioctyldimethylammonii chloridum et didecyldimethylammonii chloridum, Zinci sulfas heptahydricus, Color (E 131).
Popis přípravkuČirá modrá kapalina
BaleníHDPE modrý kanystr s uchem a s PE nebo PVC červeným šroubovacím uzávěrem s pertlí. 1 x 25 kg.
Užitíveterinární přípravek – dezinfekce paznehtů.
Způsob použitíPříprava roztoku – 5 litrů DeLaval foothbath solution 500 na 100 litrů vody ( 5 % ). Hygienický stav paznehtů - Špatný hygienický stav 5 %, každé 4 dny; Dobrý až uspokojivý stav 5 %, každých 7 dní. Před aplikací se doporučuje opláchnutí paznehtů čistou vodou. Provádějte pravidelnou kontrolu roztoku v lázni pro zajištění čistoty a účinnosti roztoku. V případě znečištění roztoku připravte nový.
Bezpečnost práceZpůsobuje popáleniny ( R34), může způsobit zdravotní potíže v případě inhalace a v kontaktu s pokožkou (R42/43), toxický pro vodní organizmy (R51). Skladujte mimo dosah dětí(S02). Nedýchejte plyny a výpary(S23). V případě kontaktu s očima, ihned vypláchněte proudem vody a vyhledejte lékařskou pomoc (S26). Používejte vhodné ochranné pomůcky a oblečení – rukavice, brýle (S36/37/39). V případě nehody či nevolnosti vyhledejte ihned lékařskou pomoc a ukažte etiketu výrobku (S45).
UpozorněníPřípravek je nutné ředit ! Pečlivě vypláchněte veškeré odměrné nádob a skladujete mimo dosah dětí. Nádobu udržujte pečlivě uzavřenou. Nepoužívejte prázdný obal k opětovnému plnění. Před vhodnou likvidací obal řádně vypláchněte.
Způsob skladováníPři teplotě do 25°C.
Doba použitelnosti12 měsíců

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03