logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VELOUCID

[ Zpět ]

NázevVELOUCID
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska65/2008
Držitel rozhodnutíEcolab Hygiene s.r.o., Hlinky 118, 603 00 Brno, Česká republika.
VýrobceEcolab, B.P. 509-Avenue du Général Patton, F-51000 Chalons-en-Champagne Cedex, Francie.
SloženíPovidonum iodinatum – 1 %, Paraffinum liquidum, Glycerolum, Alcoholes C12-16 oxyethylenati, Xanthani gummi, Alcohol cetylstearylicus, Allantoinum, Kalii iodas, Trolaminum, Aqua mollita.
Popis přípravkuHnědá viskózní kapalina
Balenía,b) PE kanystr se šroubovacím uzávěrem, c) PE kontejner v kovovém rámu s výpustním kohoutem. a) 1 x 10 kg, b) 1 x 20 kg, c) 1 x 1000 kg.
UžitíPřípravek pro hygienu vemene s obsahem jódu (PVP-jód) a speciálních ošetřujících komponent, dezinfikuje a chrání před mastitídou, vytváří dlouhotrvající ochranný film.
Způsob použitíBezprostředně po dojení ošetřete struky koncentrovaným přípravkem VELOUCID. Každý struk ponořte ze 2/3 do aplikační nádobky s přípravkem. Umožněte oschnutí na vzduchu, neotírejte.
Bezpečnost prácePřípravek není klasifikován jako nebezpečný ve smyslu zákona č. 157/1998 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Zamezte styku s očima a sliznicemi. Pouze pro vnější použití. Chraňte před dětmi. Koncentrát nevylévejte do odpadu. PE obaly je možné po vypláchnutí recyklovat v zařízeních k tomu určených nebo likvidovat dle platných předpisů.
UpozorněníPřípravek VELOUCID používejte vždy čerstvý, o plné účinnosti. Aplikátor pravidelně čistěte. Použitý, ani nepoužitý přípravek nikdy nevracejte zpět do originálního obalu. Před příštím dojením pouze důkladně omyjte celé vemeno a struky, aby se zamezilo kontaminaci mléka.
Způsob skladováníPři teplotě 0 – 35°C.
Doba použitelnosti24 měsíců

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03