logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Flyfighter

[ Zpět ]

NázevFlyfighter
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska22/2009
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
Složenícyfluthrin 50 g/ l
Popis přípravkumakro-emulze (olej ve vodě),
Balení 
Užitíinsekticidní přípravek k hubení much a potemníka stájového v objektech živočišné výroby,
Způsob použitík residuálnímu postřiku se použijí běžné ruční nebo motorové postřikovače. Optimální tlak je 2 – 3 bary. Nádobu s přípravkem důkladně protřepejte. Postřikovou kapalinu je třeba spotřebovat během 4-6 hod. Dávkování: 80 ml přípravku/ 10 l vody. Aplikujte 50 ml postřikové kapaliny na 1 m2, u silně porézních materiálů (stěny) je třeba zvýšit dávku na 100-130 ml postřikové kapaliny na 1 m2. Proti mouchám se ošetřují místa kde se hmyz nejvíce shromažďuje (okenní rámy, trámy, osluněné stěny apod.). Proti potemníku se provede celoplošný postřik stěn, možných úkrytů a konstrukcí (doporučuje se použít v kombinaci s přípravkem Antilarva, který působí na larvální stádia). Opakování je třeba provést v závislosti na vývojovém cyklu jednotlivých druhů tak, aby byly zasaženy i další populace.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02