logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SANATOP Alga

[ Zpět ]

NázevSANATOP Alga
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska46/2009
Držitel rozhodnutíSTACHEMA KOLÍN, spol.s r.o., Obchodně - výrobní zastoupení Mělník, Sokolská 1041, 276 01 Mělník, Česká republika
VýrobceSTACHEMA KOLÍN, spol.s r.o., Obchodně - výrobní zastoupení Mělník, Sokolská 1041, 276 01 Mělník, Česká republika,
Složení200g/kg didecyldimethylamonium chlorid, propan-2-ol,
Popis přípravkukapalina – koncentrát
Balení1 litr
Užitíbezchlorový přípravek proti plísním je určen k likvidaci plísní v potravinářských provozech a zemědělských provozech zejména na porézních materiálech – zdi, omítky, beton, dřevo, střechy z eterinitu apod.,
Způsob použití1 litr = 30 – 50 m2, ředí se 1 : 9, napadená místa se postříkají ze vzdálenosti cca 5 cm a po 60 minutách působení plíseň za mokra mechanicky odstraňte (kartáčem nebo hadrem namočeným v tomto přípravku). Při silném napadení plísní je nutné postup opakovat.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři kontaktu s lakovanými povrchy nutno předem odzkoušet.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech při teplotách 5 - 25°C.
Doba použitelnosti24 měsíců

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21