logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Mikasan D

[ Zpět ]

NázevMikasan D
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska64/2009
Držitel rozhodnutíMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
VýrobceMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
Složenívoda, kyselina fosforečná(max.250g/l), kyselina sírová (max.60g/l), peroxid vodíku (do 10g/l), tenzidy
Popis přípravkubezbarvá nebo mírně nažloutlá kapalina
Baleníkanystr 28 kg, sud 220 kg, kontejner 1200 kg
UžitíMikasan D je kapalný kyselý čistící prostředek na bázi kyseliny fosforečné. Přípravek účinně emulguje tuky, bílkoviny, rozpouští vápenaté a jiné minerální usazeniny. Má sníženou pěnivost a dobrý mikrobicidní účinek. Čistící efekt vysoký je již při koncentracích cca 0,5 % a teplotách 40° C. Mikasan D obsahuje specielní tenzidy, které slouží současně jako inhibitory koroze. Přípravek je určen k profesionálnímu použití.
Způsob použitíMikasan D je určen pro všechny strojové i ruční postupy čištění, u kterých je vyžadováno kyselé prostředí. Doporučená koncentrace je 1,0 - 2,5 % u jednostupňového čištění, 0,5 - 1,5 % u vícestupňového čištění. Doporučený rozsah teplot je 40 - 95 °C. K proplachování potrubních systémů se používá koncentrace 0,5 % při teplotách 40-50 °C. Pro dezinfekci se používá v 1,5% koncentraci. MIKASAN D je šetrný ke všem používaným materiálům, je použitelný pro čištění povrchů z chromniklové oceli, hliníku, mědi, cínu, gum a umělých hmot odolných proti kyselinám
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.Zabraňte možnému úniku MIKASANU D do spodních a povrchových vod. Chraňte před dětmi.
UpozorněníOčištěnou plochu po aplikovaném roztoku je nutno dokonale opláchnout čistou vodou.
Způsob skladováníVýrobky se skladují v běžných, krytých, čistých skladech, chráněny před povětrnostními vlivy a přímým slunečním zářením. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv a vždy v originálním balení, v temnu, suchu a chladnu. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03