logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MIKASEPT KP

[ Zpět ]

NázevMIKASEPT KP
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska63/2009
Držitel rozhodnutíMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
VýrobceMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
Složeníve 100gr Mikaseptu KP: 14gr kys. Peroctové, 21 gr peroxidu vodíku
Popis přípravkubezbarvá kapalina
Baleníkanystr 28 kg, sud 220 kg, kontejner 1200 kg
UžitíMIKASEPT KP je tekutý dezinfekční prostředek na bázi stabilizované kyseliny peroctové pro studenou dezinfekci ploch a povrchů. MIKASEPT KP je určen především pro studenou dezinfekci ploch a povrchů ve všech oblastech potravinářského průmyslu: pivovarnictví, mlékárenský průmysl (dezinfekce tanků, odstředivek, sudů, potrubních systémů), jatka a výroba masných výrobků, pekárny, cukrárny. Přípravek je určen k profesionálnímu použití.
Způsob použitíPřípravek se používá naředěný na pracovní koncentraci 0,2% ( tj. 20 ml na 10 litrů vody) Doba působení a teplota: 15 minut, 20-40 ° C. Při dodržení doporučeného návodu může být použit na hliníkové a pozinkované plochy, teflon epoxidové pryskyřice, smalty a pryže. Omezeně je jej možno použít i na nerezovou ocel.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníKoncentrát se nesmí míchat s jinými koncentrovanými sanitačními prostředky. Koncentát nesmí být aplikován stříkacími stroji ani přístroji na principu tlakové nádoby. Očištěnou plochu po aplikovaném roztoku je nutno dokonale opláchnout čistou vodou.
Způsob skladováníVýrobky se skladují v běžných, krytých, čistých skladech, chráněných před povětrnostními vlivy a přímým slunečním zářením. Skladujte odděleně od alkalických kovů, alkálií a redukčních činidel. Při teplotách nad 60° C může dojít k samovolnému rozkladu koncentrátu.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03