logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Lerasept D402

[ Zpět ]

NázevLerasept D402
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska73/2009
Držitel rozhodnutíStockmeier Chemie, Eckendorfer Strasse 10, 33609 Bielefeld
VýrobceStockmeier Chemie, Eckendorfer Strasse 10, 33609 Bielefeld
Složenísměs KAS, alkoholy,
Popis přípravkubezbarvý až slabě žlutý roztok,
Balení 
UžitíPřípravek z čtyřsložkové amoniové sloučeniny se širokým mikrobiocidním spektrem účinků proti bakteriím,houbám,plísním a řasám. Smyslově neutrální, lehce omyvatelný, nevyvolává korozi.Produkt lze nanášet rozprašováním, rostřikováním nebo pěnováním ve všech oblastech potravinářského průmyslu.
Způsob použitíKoncentrace: usmrcování bakterií 1,0 - 1,5%, usmrcování hub a plísní 0,5 - 1,5%. Teplota: 20°C.Doba: 30 - 60 minut. Pro účinnou desinfekci je třeba použít 0,4 litru aplikačního roztoku na m2 plochy. Podmínky použití jsou zásadně závislé na druhu a rozsahu znečištění, jakož i na vnitřních faktorech.Individuální doporučená aplikace pro průmysl se vyhodnocuje pomocí předběžných zkoušek.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou. Při dodržování určení uplatnění přípravku a dodržování možných stanovených místních, lokálních předpisů nejsou známy negativní dopady na životní prostředí.
Způsob skladováníSkladovat v pevně uzavřených nádobách v chladném a suchém prostoru. Vyvarovat se účinků vysokých nebo příliš nízkých teplot. Chránit před přímým slunečním zářením.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03