logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CIMETROL

[ Zpět ]

NázevCIMETROL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska10/2010
Držitel rozhodnutíPelGar spol. s r.o. Na výsluní 2424/7 100 00 Praha 10
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie. Pro firmu PelGar s.r.o. vyrábí a přebaluje AGROCHEMA družstvo STUDENEC, 675 02 Koněšín, okres Třebíč.
SloženíAlpha-cypermethrin 4.65%, Tetramethrin 4.65%, IGR - Pyriproxyfen 1.86% váhově.
Popis přípravkuInsekticidní třísložkový koncentrát 2 syntetických pyrethroidů a růstového regulátoru (IGR), umožňující složením a formou (mikroemulze a suspenze) dvojí efekt – t.j. okamžitý i reziduální.
Balení 
Užitík hubení široké škály lezoucího (štěnice, švábi, škvoři, vši, blechy, brouci a jejich larvy, mravenci, pavouci, roztoči, klíšťata, rybenky a. j.) i létavého (mouchy, komáři, vosy, moli – včetně larev) hmyzu. K ochraně domácností, skladišť, sil a provozoven pro skladování a zpracování obilí, surovin a hotových výrobků v zemědělsko-potravinářském komplexu atd.
Způsob použitíCimetrol se ředí vodou a je aplikován běžnými postřikovými zařízeními (doporučena nízkotlaká). Z 25ml lze obvykle připravit 5 litrů postřikového roztoku, který postačí pro 100m? ošetřeného povrchu (nutno počítat s tím, že nasáklivé povrchy absorbují více, naopak u hladkých a lesklých dochází ke stékání). Lezoucí hmyz - rutinní použití 25ml/5litrů udržování, místní; - těžké zamoření 50ml/5litrů napadení, totální vyčištění. Létající hmyz - rutinní použití 25ml/5litrů pro regulaci zbylého hmyzu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v suchých, chladných a uzamykatelných skladištíchpři teplotě od +5 až 30°C. Skladujte v originálních neporušených obalech. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem.
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03