logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

M I K A S E P T Ultra

[ Zpět ]

NázevM I K A S E P T Ultra
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska42/2010
Držitel rozhodnutíMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
VýrobceMika a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika,
Složeníchlornan sodný (min. 50mg/lt)a hydroxid sodný (max. 11mg/lt)
Popis přípravkubezbarvá nebo mírně nažloutlá kapalina,
Balení 
Užitíspeciální použití v potravinářském průmyslu (plochy a strojní zařízení, chladírenské vozy atd.) vykazuje baktericidní (i na MRSA ), fungicidní, virucidní účinek, účinný proti mykobakteriím včetně TBC, dezinfikuje a myje v jednom pracovním postupu, likviduje nepříjemný zápach v uzavřených prostorách.
Způsob použití10 litrů roztoku Mikaseptu Ultra postačí na ošetření 50-100 m2 plochy podle stupně znečištění: baktericidní, fungicidní, virucidní působení 1 %, 10 minut; MRSA 2 %, 10 minut; mykobaktericidní působení vč. TBC 2 %, 10 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři dodržení doporučeného dávkování nepůsobí agresivně na povrchy z oceli, emailu, betonu, barevných kovů, dlaždic a umělých hmot. Hliník je odolný s omezením.
Způsob skladováníSkladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03