logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Maxforce Quantum

[ Zpět ]

NázevMaxforce Quantum
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska85/2010
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBAYER Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
SloženíImidacloprid (EC 428-040-8) 0,3 g/ kg,
Popis přípravkuřídká pasta, 4 x 30 g (PE tuby),
Balení4 x 30 g (PE tuby),
UžitíInsekticidní nástraha ve formě řídké pasty pro profesionální použití určená k hubení mravenců farao a mravence obecného (Lasius niger). První příznaky působení jsou viditelné již za 7 dní, ale k úplné likvidaci kolonie dojde za 2-4 týdny v závislosti na velikosti populace. Nástraha zůstává účinná po dobu minimálně 12 týdnů.
Způsob použitíPřípravek je určen k použití v budovách - potravinářské provozy, chovy laboratorních zvířat a další místa s výskytem mravenců farao. V okolí budov se používá k hubení mravence černého. Ošetřují se chodníky, cestičky, terasy, zdivo apod. Nesmí se používat v trávnících, záhonech a podobných místech. Dávkování: Uvnitř budov (mravenec farao) – 1 kapka o hmotnosti 0,2 g/ m2 ošetřované plochy, okolí budov (mravenec obecný) – aplikujte jednotlivé kapky o hmotnosti 0,2 g do hnízd a jejich okolí. Celkem použijte cca 2 g přípravku na 1 hnízdo. Vyloženou nástrahu je nutno pravidelně kontrolovat a doplňovat podle potřeby.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech v suchých, chladných, uzavřených skladech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40oC. Chraňte před mrazem a zdroji zapálení.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti 3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03