logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

HD COMBI CLEAN

[ Zpět ]

NázevHD COMBI CLEAN
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska95/2010
Držitel rozhodnutíSYPERA s.r.o., V Lučinách 355, 463 12 Liberec XXV – Vesec Česká republika
VýrobceNorkem AS; , Lagerveien 12 B, N -4033, Stavanger, Norsko,
SloženíHydroxid sodný (10-30 %); Chlornan sodný (10-30%); Metakřemičitan disodný (1-5%); Aminy, N-C8-22-alkylpolytrimethylenpoly-karboxymethyl-deriváty, sodné soli (1-5%); Aminy,koko-alkyldimethyl,N-oxidy (0-1%),
Popis přípravkukapalina,
Balení25 l, 5 l
UžitíAlkalický přípravek s baktericidním, fungicidním, virucidním (na bakteriofág) účinkem. S účinkem proti MRSA, proti kmenům Salmonella enterica a Listeria monocytogenes). Přípravek je určen pro dezinfekci produkčních místností v potravinářství na podlahy, stěny a strojní a technologické zařízení.
Způsob použití20 – 30 ml/l . Nechte přípravek působit a před zaschnutím opláchněte čistou vodou. Teplota vody max. do 50°C. Čas působení (kontaktní čas): baktericidní, fungicidní virucidní (proti bakteriofágům) účinnost, proti Salmonella enterica a Listeria monocytogenes a MRSA 30ml/l – čas 5 minut, 20 ml/l – čas 10 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPlochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Způsob skladováníNesmí se používat hliníkový obal. Neskladovat spolu s kyselinami a kyselými látkami a směsmi. Obal uchovávat těsně uzavřený a suchý. Teplota skladování nesmí klesnout pod bod mrazu a nesmí dojít k přehřátí produktu. Směs nesmí být skladována pod přímým slunečním zářením ani u zdrojů tepla. Skladovat mimo dosah dětí a ne v blízkosti potravin. Může dojít k úniku chloru.
Doba použitelnosti12 měsíců v originálním obalu.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03