logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VIRAKIL O2

[ Zpět ]

NázevVIRAKIL O2
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska32/2011
Držitel rozhodnutíCEVA ANIMAL HEALTH SLOVAKIA, spol. s r.o.,Račianska 77, 83102 Bratislava Slovenská republika
VýrobceCEVA Santé Animale SA, Z.I. La Ballastiére B.P., 126 33501 LIBOURNE Cedex, France.
Složení100g prášku obsahuje: Chloridalkyldimethylbenzylamónny 4,0g, Perborát sodný 14,0g, Diamine tetracetyletylén 8,0g , Citrát sodný 44,0g, Tripolyfosfát sodný 25,0g, Etoxylovaný alkohol 5,0 g.
Popis přípravkubílý prášek snadno rozpustný ve vlažné vodě
Balení25 kg
UžitíŠirokospektrální dezinfekční prášek. Po rozředění ve vodě, Virakil 02 uvolňuje kyselinu perovodíkovou, ze které se rychle uvolňuje volný kyslík, známý jako velmi účinný dezinfekční agens.
Způsob použitíPro čistění a dezinfekci všech povrchů, může být použitý i pro povrchy které přicházejí do styku s potravou. Plochy přicházející do styku s potravou se po provedené dezinfekci vždy opláchnou pitnou vodou. Používá se ve vodném roztoku v koncentraci od 0,25 do 2%, (1 : 400, 1-50) v závislosti od cílové mikrobiální skupiny. Optimální doba působení pro zabezpečení účinku: Baktericidní: 5 min., Fungicidní: 15 min. Virucidní: 15 – 30 min.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníV dostatečně větraných prostorech lze tento produkt použít i v přítomnosti zvířat.. Kvůli silné oxidační aktivitě Virakil 02 nesmí být používán společně s citlivými insekticidy. Virakil 02 se může používat současně s jinými detergentami s výjimkou anionových. Používejte biocidní výrobky bezpečně. Před použitím si přečtěte údaje na obalu.
Způsob skladováníPři teplotě 5 – 35 °C, v originálním balení,uzavřené.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03