logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

STERASOL

[ Zpět ]

NázevSTERASOL
SkupinaNezařazeno
Číslo stanoviska75/2011
Držitel rozhodnutíKheiron s.r.o. Maroldova 1340 250 82 Úvaly u Prahy Česká republika
VýrobceQUAT-CHEM LTD, VICTORIA TRADING ESTATE, DRURY LANE, OLDHAM, OL9 7PJ, UK,
Složení2% glutaraldehydu,
Popis přípravkusterilizační roztok pro chirurgické nástroje,
Balení5 litrů + 30g sáček
UžitíRutinní sterilizace chirurgického náčiní a zařízení.
Způsob použitíSTERASOL je uchováván z důvodu prodloužené trvanlivosti ve stabilní, neaktivní formě. Součástí balení je i sáček (30g) obsahující aktivující složku ve formě prášku. Aktivace je nutná pro dosažení maximálního biocidního účinku STERASOLu. Před použitím vsypte obsah sáčku do 5l kontejneru s roztokem a dobře protřepejte! Změna barvy roztoku ze žluté na modrou indikuje, že roztok je připraven k použití. DOPORUČENÁ DOBA STERILIZACE: Vegetativní bakterie 10 minut Lipidní viry (HIV, Hepatitida B, Herpes) 10 minut Mycobacterium tuberculosis 1 hodina Všechny rezistentní patogenní spóry 10 hodin Aktivita STERASOLu není snížena až do přítomnosti 20% séra. V případě velkého organického znečištění roztoku je vhodné připravit roztok nový. Aktivní roztok může být používán pro sterilizaci až 28 dní, potom musí být odstraněn.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníSTERASOL není vhodný pro použití na velké vnitřní plochy jako jsou podlahy a zdi
Způsob skladováníSkladujte při pokojové teplotě. Uchovávejte v uzavřených obalech na dobře větratelném místě. Nemíchejte s ostatními dezinfekčními nebo čistícími prostředky.
Doba použitelnostiSTERASOL je stabilní v neaktivní formě 2 roky od data výroby při uchování v teplotě 20°C.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21