logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FLY BAIT MILK

[ Zpět ]

NázevFLY BAIT MILK
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska6/2012
Držitel rozhodnutíAgrovita, spol. s r. o., Za Rybníkem 779, 252 42 Jesenice Česká republika
VýrobceKollant S. p. A., Via C. Colombo 7/7A, 300 30 Vigonovo, Italy,
SloženíImidacloprid 0,5g ve 100 g přípravku,
Popis přípravkugranulovaná insekticidní nástraha žluté barvy,
Balení0,1; 0,5; 1; 2; 5 kg
Užitíproti dospělcům mouchy domácí a dalším druhům much, které jsou lákány vůní mléka.
Způsob použitípřípravek je vhodné aplikovat ihned na začátku sezóny výskytu much, dříve než dojde k jejich přemnožení. Aplikaci přípravku opakujte po 30 dnech, nebo dříve, pokud je nástraha spotřebována nebo již není pro mouchy atraktivní. Přípravek lze aplikovat dvojím způsobem: 1. Bez dalších úprav, v podobě, jaké byla dodána. Nástrahu položte ve vodorovné poloze na místě nejčastějšího výskytu much.V tomto případě dávkujte 200 g granulí na 100 m2 podlahové plochy. Mírné zvlhčení granulí zvyšuje účinnost. 2. Ve formě nátěru aplikujte přípravek následujícím způsobem: 200 g granulí smíchejte se 150 ml vody, dobře promíchejte a nechte asi 15 minut stát a znovu promíchejte. Pak nanášejte štětcem na nepórezní povrchy, na místa, kde se mouchy nejčastěji zdržují a kde odpočívají (zárubně dveří, trámy, ohradníky ve stájích, strop apod.)
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek obsahuje složku, která je výrazně hořká pro člověka a savce, což snižuje riziko jeho náhodného pozření. Přípravek však není účinný proti mouchám a komárům, kteří sají krev,
Způsob skladováníSkladujte v originálních obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu a teplotám vyšším než 40°C. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti 2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03