logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Sorexa Blocks

[ Zpět ]

NázevSorexa Blocks
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska9/2012
Držitel rozhodnutíBASF spol. s r.o., Šafránkova 3, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBASF Agro B.V., Moosacherstr. 2, 69, 8820 Waedenswil/Au, Švýcarsko,
Složení0,005% difenacoumu, tj. 3-(3-bifenyl-4-yl-1,2,3,4-tetrahydro-1-naftyl)-4-hydroxycoumarin,
Popis přípravkuhotová nástraha ve formě voskových bloků,
Balení5 kg, 10 kg, 20 kg / PE láhev
Užitík hubení škodlivých hlodavců jako je potkan, krysa a myš,
Způsob použitíproti krysám - umístěte až 5 kostiček návnady na každém suchém místě po celé zamořené oblasti, zejména v krysích dírách, na cestičkách a kde uvidíte výkaly. Proti myším - umístěte jednu kostičku na každé místo asi 1-2 m od sebe, zejména tam, kde uvidíte výkaly, ohryzané předměty nebo jiné známky činnosti myší. Umísťujte návnady mimo dosah dětí, zvířat a ptáků. Návnady chraňte a zakrývejte, můžete použít krabice s otvorem, trubky nebo kusy plechu nebo dřeva, které upevníte šikmo ke zdi. Kde je to možné, upevněte kostičku s návnadou k zemi, aby hlodavec nemohl návnadu odnést.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek se skladuje v uzavřených originálních obalech v suchých uzamykatelných skladech při teplotách 5 až 30°C odděleně od potravin, nápojů, krmiv, hnojiv, desinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a sáláním tepelných zdrojů. Ke skladování nelze použít místnosti, v nichž byly skladovány pesticidy.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby při skladování v původních neporušených obalech.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21