logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MUCHOMOX TURBO+

[ Zpět ]

NázevMUCHOMOX TURBO+
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska37/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceZPUH “BEST-PEST” Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski Spółka Jawna (veřejná společnost); ul. Moździerzowców 6 b, 43-602 Jaworzno, Polsko,
Složeníacetamiprid 5 g/kg, denatonium-benzoát (velmi hořká látka, chrání před náhodným požitím),
Popis přípravkuinsekticidní přípravek ve formě granulátu,
Balení 
Užitípro přípravu vodní suspenze k provádění nátěrů, určený pro hubení much v chlévech, stájích a dalších zemědělských provozech,
Způsob použitíPromíchat tří hmotnostní díly přípravku s jedním dílem vody (3:1). Po dosažení jednotné konzistence nechat několik hodin. Poté se natřou štětcem místa, kde se často vyskytují mouchy. Je možné provést nátěr tabulí (pruhy kartonu/polyetylénové folie o rozměrech 10x30 cm) a pověsit je v místech, kde se shromažďují mouchy. V místnosti s podlahovou plochou 100 m2 použit alespoň 40 takových tabuli.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek ve formě suspenze barví impregnované plochy žlutě. Aplikovat: ve chlévech nad 1,5 m, a ve chlévech pro skot – nad 2 m od podlahy Neaplikovat na plochy, které přijdou do styku s potravinami nebo krmivem, jako jsou nádoby na potraviny, koryta a napáječky, a také na místa, s kterými přicházejí do styku zvířata a ptactvo. Přípravek začíná působit okamžitě po použití (asi po 5 minutách) a je plně účinný během 1 dne od aplikace. Přípravek je účinný po dobu asi 6 týdnů od provedení nátěru. V případě opětovného výskytu hmyzu, opakovat zákrok. Prostor může být užíván ihned po aplikaci přípravku.
Způsob skladováníNeskladovat s potravinami, nápoji a krmivem pro zvířata. Skladovat mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti3 roky od data výrob

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03