logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

KARAKILL – Stop domácímu hmyzu – blechy

[ Zpět ]

NázevKARAKILL – Stop domácímu hmyzu – blechy
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska26/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceAsplant-Skotniccy” Sp.J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A, NIP: PL 6320200270, Polsko,
Složení2,5 g/litr (0,25 % hmotnostních) cifenotrinu,
Popis přípravkupřípravek ve formě mikrokapsulí suspendovaných ve vodním roztoku, hotový k použití,
Balení 
Užitípřípravek určený k hubení blech a jiného lezoucího hmyzu (zejména: rusů, švábů, štěnic, mravenců, mravenců farao, rybenek apod.) při sanitární hygieně,
Způsob použitíPřed použitím protřepat nádobu s přípravkem. Trysku postřikovače nastavit ve vhodné poloze. Postřik provést ze vzdálenosti 20 – 30 cm tak, aby byly důkladně přípravkem pokryty plochy, po kterých lezou škůdci. Používat 50 ml přípravku na 1 m2. Po uplynutí 24 – 48 hodin od dezinsekce je nutno smýt přípravek z povrchů, se kterými má přímý styk uživatel. Na ostatních plochách přípravek musí zůstat. Po zákroku je nutno místnosti vyvětrat. Jedno balení (600 ml přípravku) vystačí na postřik 12 m2 plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřed provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidí a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata. Chraňte proti kontaminaci přípravkem potraviny, nádobí na potraviny a krmivo. Před provedením dezinsekce je odstraňte z místnosti nebo pečlivě přikryjte. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami.
Způsob skladováníS 47/49 – Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30 °C, S7 – Uchovávejte obal těsně uzavřený. Skladovat v zastíněných místech. Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03