logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ALFASEKT 050 SC

[ Zpět ]

NázevALFASEKT 050 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska22/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceAsplant-Skotniccy” Sp.J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A, NIP: PL 6320200270, Polsko,
Složení50 g a-cypermethrin (sloučenina ze skupiny pyrethroidů) v 1 litru přípravku,
Popis přípravkuInsekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné suspenze pro ředění vodou.
Balení 
Užitík hubení hmyzu při sanitární hygieně: much, komárů, rusů, švábů, štěnic, mravenců faraónů, rybenek, pilous černý, mol obilní, zavíječ moučný apod. a pohyblivých forem roztočů v zemědělských prostorách,
Způsob použitíDoporučená koncentrace: 1 % (100 ml přípravku na 10 l vody). 1 litr/20 m2 plochy. Postřikovat se může nejvýše 1/3 plochy místnosti. Přípravek působí po dobu několika týdnů podle kvality provedení zákroku, druhu postřikované plochy, teploty, vlhkosti, prašnosti apod.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek působí po dobu několika týdnů podle kvality provedení zákroku, druhu postřikované plochy, teploty, vlhkosti, prašnosti apod. Nesmějí být postřikovány žádné volně skladované potraviny. Na plochách bílených vápnem přípravek rychle podléhá deaktivaci. Přestává působit po umytí, setření, spláchnutí apod. postříkané plochy. Před provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidí a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata. Vepříny postřikujte od výšky 1,5 m a kravíny od výšky 2 m od podlahy nahoru. Chraňte proti kontaminaci přípravkem potraviny, nádobí na potraviny a krmivo. Před provedením dezinsekce je odstraňte z místnosti nebo pečlivě přikryjte. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami. Nepostřikujte díly strojů, instalací, elektromotorů apod. Připravená užitková kapalina se musí spotřebovat co možná nejrychleji. Nesmí se ponechávat na následující den. Objekt může být předán do užívání po úplném vyschnutí postříkaných ploch a pečlivém vyvětrání. Zbytky užitkové kapaliny a vodu použitou k mytí vylijte co možná nejdál od vodních nádrží a zdrojů.
Způsob skladováníS 47/49 – Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30°C, S 7 – Uchovávejte obal těsně uzavřený, Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03