logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Vanodox® Formula

[ Zpět ]

NázevVanodox® Formula
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska65/2012
Držitel rozhodnutíTekro, spol. s r.o. Višňová 2/484, 140 00 Praha 4 Česká republika
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England,
Složeníkyselina peroxyoctová 5%, peroxid vodíku 21%, kyselina octová 10%, ethoxylované alkoholy, voda,
Popis přípravkukapalný stájový dezinfekční přípravek
Balení5 a 20 litrů
Užitívysoce účinný proti bakteriím, virům a plísním, nezbarvuje ošetřené povrchy, nezanechává skvrny, usporné ředění v poměru 1:250, ideální pro intenzivní zemědělské provozy. Použití Vanodox® Formula je schválo pro použití proti nebezpečným nákazám, jako je např. kulhavka a slintavka (ředění s vodou 1:800), Choroby drůbeže, influenza ptáků (1:145), vezikulární choroba prasat (1:160), Newcastelská choroba (1:145), paramyxovirus (1:145) a další.
Způsob použitípostřikem nebo namáčením, řeďte v poměrech od 1:145 do 1:800 do studené nebo teplé vody podle druhu patogenů a stupně znečištění na místě použití. Po dezinfekci ponechte prostory prázdné do zaschnutí. Nikdy neoplachujte!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníMalá množství (méně než 1 litr) nespotřebovaného přípravku je možné spláchnout s vodou do kanalizace. Větší objemy přípravku musí být likvidovány smluvní firmou oprávněnou k likvidaci odpadu. Prázdné obaly lze likvidovat (recyklovat) jako běžný odpad.
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte obal těsně uzavřený na chladném místě. Uchovávejte odděleně od hořlavých materiálů a redukčních činidel.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03