logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Bayer Garden – nástraha proti mravencům

[ Zpět ]

NázevBayer Garden – nástraha proti mravencům
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska73/2012
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBAYER S.A.S., Lyon, Francie,
Složeníimidakloprid - ISO (EC 428-040-8) 0,3 g/ kg,
Popis přípravkuInsekticidní nástraha ve formě uzavřených krabiček k ochraně proti mravencům,
Balení2 kusy (2 g přípravku v 1 krabičce)
Užitík hubení mravenců (mravenec obecný a příbuzné druhy), kteří se vyskytují v budovách (provozy, sklady apod.) nebo jejich nejbližším okolí. Nástraha je přijímána mravenci jako potrava a je rovněž dělnicemi zanášena do hnízd, kde působí i na další členy kolonie (larvy a královny). První příznaky působení jsou viditelné již za několik dní, ale k úplné likvidaci kolonie dojde za 2-4 týdny v závislosti na velikosti populace. Nástraha zůstává účinná po dobu minimálně 4 týdnů.
Způsob použitíKrabičku s nástrahou nerozebírejte. Stlačením ve středu modrého plastového krytu vytvořte otvor v hliníkové krycí folii. Tím je přípravek připraven k použití. Dávkování: vždy aplikovat 1 krabičku na místo výskytu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNástrahu neaplikujte na místa, která se běžně umývají. Přípravek není možné aplikovat na místa ošetřená chemickým postřikem nebo postřik aplikovat na nástrahu. Pachy z chemických látek nástrahu znehodnotí, není atraktivní pro hmyz.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech na bezpečném místě, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40°C a mrazu.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03