logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Bayer Garden – granul. nástraha proti mravencům

[ Zpět ]

NázevBayer Garden – granul. nástraha proti mravencům
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska75/2012
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBAYER S.A.S., Lyon, Francie,
Složeníimidakloprid - ISO (EC 428-040-8) 0,5 g/ kg,
Popis přípravkuinsekticidní nástraha ve formě granulí určená k hubení mravenců v domech a jejich okolí,
Balení50 g, 100 g
Užitípřípravek účinkuje na mravence černého (Lasius niger), ale i na další druhy, které se běžně vyskytují v domech. Není určen k ochraně proti mravenci faraonovi. Základní složkou přípravku je cukr, a proto je přijímán mravenci jako potrava a je rovněž odnášen do hnízd jako potrava pro ostatní členy kolonie (larvy, královny). První uhynulí jedinci jsou vidět po 3-4 dnech, hnízdo je zničeno během 7 – 14 dnů po aplikaci.
Způsob použitíPokud to je možné, zjistěte místo kde se nachází hnízdo. Aplikujte 8 g přípravku do vstupu hnízda a štěrbin kde jsou mravenci vidět. Jestliže se objevují ve více vstupních otvorech, nasypte granule do všech. Pokud nelze vstup nalézt, aplikujte přípravek na cestičky mravenců, které vidíte v okolí nebo uvnitř domu. V případě deště do 24 hodin po aplikaci, je třeba zásah opakovat. Rovněž pokud je nástraha do 24 hodin mravenci spotřebována je nutno provést opakování.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek obsahuje silně hořkou látku, která neodpuzuje mravence, ale brání náhodnému požití člověkem.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech na bezpečném místě, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 30°C a mrazu.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03