logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Maxforce Prime

[ Zpět ]

NázevMaxforce Prime
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska9/2013
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5 Česká republika
VýrobceBayer S.A.S., Lyon, Francie,
SloženíImidacloprid (EC 428-040-8) 21,5 g/ kg,
Popis přípravkuInsekticidní nástraha ve formě pasty, 4 x 30 g (PP tuby),
Balení4 x 30 g (PP tuby),
Užitípro profesionální použití určená k hubení švábů a rusů. Přípravek je vhodný k použití v potravinářských provozech, skladech, chovech laboratorních zvířat a dalších místech s výskytem švábů a rusů. Zejména je vhodný do objektů, kde nelze použít klasický postřik.
Způsob použitíNástraha se aplikuje pomocí speciálního aplikátoru na skrytá místa, jako jsou spáry a praskliny ve zdech, rohy místností, za ledničkami, za kuchyňskými linkami, v zásuvkách stolů apod. Všude tam kde se nacházejí úkryty švábovitých , na místa, která nejsou intenzivně osvětlena. Dávkování je přizpůsobeno velikosti zamoření a druhu hmyzu (v přepočtu na 1 m2 podlahové plochy). Aplikační dávka - kapka gelu o průměru přibližně 5 mm, což je přibližně 0,1g. Rus domácí: 0,1 g/m2 (nízké zamoření), 2 x 0,1 g/m2 (vysoké zamoření); Šváb obecný: 2 x 0,1 g/m2 (nízké zamoření), 3 x 0,1 g/m2 (vysoké zamoření).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVyžaduje – li se dekontaminace ošetřeného povrchu, lze gel odstranit houbou s použitím 5% roztoku chloridu sodného. Při kontaktu přípravku s určitými povrchy (např. textilie, koberce apod. ) může dojít ke vzniku skvrn – doporučeno provedení zkoušky.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech v suchých, chladných a uzavřených skladech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40°C. Chraňte před mrazem a zdroji zapálení.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti je 2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03