logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DETIA WM

[ Zpět ]

NázevDETIA WM
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska42/2013
Držitel rozhodnutíDetia Freyberg GmbH, Dr.-Werner-Freyberg-Str. 11, D-69514 Laudenbach, Germany
VýrobceDetia Freyberg GmbH, Dr.-Werner-Freyberg-Str. 11, D-69514 Laudenbach, Germany
Složeníaluminum phosphide technický o čistotě 83% - fosfid hlinitý (fosforovodík) (CAS 20859-73-8; EU 244-088-0) v příopravku obsaženo 56% w/w.
Popis přípravkufumigantní tuhé voskové pelety/granule (0,6g) reagující se zemní vlhkosti za tvorby toxického plynu fosforovodíku
Balení 
UžitíPřípravek je určen k hubení škodlivých hlodavců jako je potkan (Rattus norvegicus) a hryzec vodní (Arvicola terrestris) na nezemědělské půdě minimálně 10 m od obytných a provozních budov.
Způsob použitídle návodu k použití. Nesmí se aplikovat jinak než přímo do nor na nezemědělské půdě. Zavádí se speciálním aplikačním nástrojem přímo do nor hlodavců. Dávkuje se 5 pelet (0,6g) 3 – 5 metrů v lehké půdě a 8 – 10 metrů v ostatních půdách hluboko do nory a nora se po aplikaci zahrne. Ve vlhku se z přípravku hydrolýzou uvolňuje z účinné složky fosfidu hlinitého (56,8% hmotnosti přípravku) vysoce toxický plyn fosforovodík. Přípravek působí velmi rychle a z prostředí mizí do několika hodin až dní. Protože se nejedná o nástrahový přípravek, není zde riziko sekundárních otrav a riziko přímých otrav necílových obratlovců je také minimální. Ohroženi jsou pouze živočichové, kteří pronikají do ošetřených nor.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03