logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BOMBEX ® ? lambda

[ Zpět ]

NázevBOMBEX ® ? lambda
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska56/2013
Držitel rozhodnutíGAT Microencapsulation AG Gewerbezone 1 - A-2490 Ebenfurth, Rakousko
VýrobceGAT Microencapsulation AG Gewerbezone 1 - A-2490 Ebenfurth, Rakousko
SloženíLambda-cyhalothrin (9.8 % w/w (100 g/L)),
Popis přípravkubílá kapalina, insekticid na bázi pyretroidu Lambda-cyhalothrin ve formulaci suspenze kapsulí (CS),
Balení 
Užitíinsekticid pro profesionální použití v potravinářských provozech, zemědělských objektech, stájích a chovech drůbeže a ptáků proti čmelíku kuřímu a potemníku stájovému. Přípravek hubí druhy: mravenci, brouci, ploštice Boisea trivittata, kožojedi, stonožky , červotoč tabákový (Lasioderma serricorne), švábi, cvrčci, rybenka skleníková, blechy, mouchy, zavíječ paprikový (Plodia interpunctella), korovník obilní (Rhizopertha dominica), potemník stájový (Alphitobius diaperinus), pakomáři, roztoči, svilušky, mnohonožky, komáři, zavíječ skladištní (Ephestia elutella), svinky, potemník hnědý (Tribolium castaneum), pilous rýžový (Sitophilus oryzae), rybenka domácí, lesák skladištní (Oryzaephilus surinamensis), pavouci, klíšťata, vosy.
Způsob použitíNa hubení lezoucího a létajícího hmyzu (včetně komárů): Siný výskyt: Smíchejte 25 ml přípravku Bombex ? s 5 litry vody; aplikujte v dávce 5 litrů na nejméně 100 m2. Slabý výskyt: Smíchejte 12,5 ml přípravku Bombex ? s 5 litry vody; aplikujte v dávce 5 litrů na nejméně 100 m2. Pro létajícímu hmyzu použít jako preventivní postřik povrchů. Proti lezoucímu hmyzu použít jako preventivní postřik povrchů nebo pro ošetření trhlin a prasklin. Opakování ošetření: Blechy: ošetření opakujte v období 3 měsíců podle potřeby; Roztoči: ošetření opakujte v období 2-3 měsíců podle potřeby; Komáři: ošetření opakujte v období jednoho měsíce podle potřeby;
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníODSTRAŇTE NEBO ZAKRYJTE VŠECHNA AKVÁRIA před aplikací. NECHRÁNĚNÉ OSOBY A ZVÍŘATA BY SE MĚLY ZDRŽOVAT MIMO OŠETŘOVANOU OBLAST DOKUD POVRCH NEUSCHNE. VYVARUJTE SE KONTAKTU S ŽIVÝMI ROSTLINAMI. ZAKRYJTE VŠECHNY NÁDOBY NA VODU před aplikací. SEBERTE VEJCE A ODSTRAŇTE KRMIVA; ODSTRAŇTE VODU A MLÉKO PŘED APLIKACÍ. POUŽÍVEJTE POUZ V SOULADU S POKYNY K POUŽITÍ NA ETIKETĚ. NEBEZPEČNÝ PRO VČELY.
Způsob skladováníUchovávejte na bezpečném místě. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Před použitím dobře protřepejte a chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03