logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BEE-SAFE

[ Zpět ]

NázevBEE-SAFE
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska76/2013
Držitel rozhodnutíTEKRO spol. s r.o. Nová Dědina 78391 UNIČOV Čeaská reoublika
VýrobceEvans Vanodine International Plc, Brierley Road, Walton Summit, Bamber Bridge, Preston, PR5 8AH, United Kingdom,
Složeníjód 28,4 g/kg. Ostatní látky: kyselina orthofosforečná, kyselina sírová, alkohol etoxylát, voda.
Popis přípravkutmavěhnědá kapalina
Balení1000ml a 5000ml
Užitídezinfekční přípravek pro chov včel, pro prevenci před onemocněním včelstva, účinný proti moru a hnilobě včelího plodu, barevná indikace účinnosti roztoku, plně biologicky odbouratelný,
Způsob použitíProvádějte namáčením v lázni, ručně, pěnou nebo postřikem i vysokotlakými vodními přístroji z důvodu zabránění zavlečení a rozšíření nových onemocnění. Aplikace namáčením: Připravte roztok vhodného objemu v poměru 20 ml/l vody. Rámky, oplodňáčky, česnové uzávěry a další drobné pomůcky a nástroje dezinfikujte ponorem v připravené lázni na 30 minut. Aplikace postřikem/pěnou: Do čisté láhve s pěnovým aplikátorem připravte čerstvý roztok, např. 30 ml koncentrátu do 750 ml láhve. Úly a jejich vybavení, nářadí, sklady a transportní techniku ošetřete v dávce 300 ml roztoku na 1 m2. Vždy aplikujte na suchý povrch. BEE-SAFE vždy řeďte do vody nepřesahující teplotu 45°C. Vydatnost balení: 600 ml vystačí na přípravu 15 litrů roztoku v poměru 1:25, tj. ošetření postřikem 50 m2 plochy, nebo 30 litrů roztoku v poměru 1:50 na namáčení.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPomůcky přicházející po dezinfekci do přímého styku s potravou včel, či potravinou lidí řádně opláchněte pitnou vodou! Na ostatních pomůckách a zařízení nechte dezinfekci zaschnout. BEE-SAFE je doporučován jako dezinfekce při nebezpečných nákazách, jako je mor a hniloba včelího plodu. U včelstev s klinickými příznaky karanténních chorob postupujte podle vyhlášených mimořádných veterinárních opatření. Účinný roztok má hnědé zbarvení. Při změně barvy do žluta nebo odbarvení vyměňte za čerstvý.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03