logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CIMEX OUT

[ Zpět ]

NázevCIMEX OUT
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska94/2013
Držitel rozhodnutíKREJSA Mgr. Miloš Krejsa 561 63 Nekoř 74 Česká republika
VýrobceASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., ul. Chopina 78 A, 43-600 Jaworzno, Polsko.
Složení30 g (3%) alfa-cypermethrinu (sloučenina ze skupiny pyrethroidů) a 170 g (17%) chlorfenapyru (sloučenina ze skupiny karbonitrylů) v 1 litru produktu.
Popis přípravkuinsekticidní přípravek v podobě koncentrátu zahuštěné emulze k ředění vodou,
Balení 
Užitík profesionálnímu hubení hmyzu: much, komárů, muchniček, rusů domácích, švábů, štěnic, mravenců faraonů, rybenek domácích apod. v potravinářských provozech a zemědělských prostorách,
Způsob použitídoporučována koncentrace užitkové tekutiny: 1% (100 ml produktu na 10 l vody).1 litr pracovní tekutiny vystačí pro postřik cca 20m2 povrchu. Přípravek hubí lezoucí hmyz po uplynutí 1,5-4 hodin a létající hmyz po uplynutí 20-40 minut od použití. Přípravek působí po dobu několika týdnů a je závislý na kvalitě provedeného zákroku, druhu postřikované plochy, teplotě, vlhkosti, prašnosti apod. Na plochách bílených vápnem rychle podléhá deaktivaci. Přestává působit po umytí, setření, spláchnutí apod. postříkané plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřed provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidi a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata.Vepříny postřikujte od výšky 1,5 m a kravíny od výšky 2 m od podlahy nahoru. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami. Nepostřikujte díly strojů, instalací, elektromotorů apod. Objekt může být předán do užívání po úplném vyschnutí postříkaných ploch a pečlivém vyvětrání. Připravená užitková kapalina se musí spotřebovat co možná nejrychleji. Nesmí se ponechávat na následující den. Zbytky užitkové kapaliny a vodu použitou k mytí vylijte co možná nejdál od vodních nádrží a zdrojů.
Způsob skladováníUchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30°C. Uchovávejte obal těsně uzavřený, zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti36 měsiců

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03