logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Norat bloky

[ Zpět ]

NázevNorat bloky
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska99/2013
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd, Unit 13, Newman Lane Industrial Estate, Newman Lane, Alton Hampshire GU34 2QR,Velká Británíe; PelGar s.r.o., Na Výsluní 7/2424, 100 00 Praha 10, Česká republika;
VýrobcePelGar International Ltd, Unit 13, Newman Lane Industrial Estate, Newman Lane, Alton Hampshire GU34 2QR,Velká Británíe; výrobce : pro Pro PelGar s.r.o. vyrábí a balí AGROCHEMA družstvo STUDENEC, 675 02 Koněšín, okres Třebíč,
Složeníbrodifacoum (CAS 56073-10-0; EU 259-980-5) 0,0025 % – rodenticid, kvalitní kulinářské pšeničné mouky, smíchané s nasekanými pšeničnými zrny a jedlým voskem,
Popis přípravkuvoskové bloky červené barvy, blok je vyráběn zalitím použitých surovin do roztaveného jedlého vosku, což zajišťuje, že nástraha zůstává nepoškozená a účinná i v případech, že je namočena vodou. Je proto ideálním přípravkem pro použití ve velmi vlhkém prostředí.
Balení 
Užitík hubení potkanů (Rattus norvegicus), krys (Rattus rattus), myší (Mus musculus a Mus domesticus) v uzavřených prostorách nebo v jejich těsné blízkosti, všude tam, kde jiné přípravky z důvodu zvýšené vlhkosti nelze použít. Úhyn nastává mezi 7. – 10. dnem po přijetí letální dávky.
Způsob použitíUmístěte nástrahu, jestliže se objevují známky aktivity hlodavců (trus, výskyt nor nebo jejich blízkost, cestičky, známky požívání potravy). Zásadou je rozmístění nástrah na více místech, a to i tam, kde je předpokládán největší výskyt, tj. do děr, nor a skrýší, podél stezek. Mimo míst, která jsou přirozeně chráněna (nutno zabránit tomu, aby nástrahu nezkonzumovala volně se pohybující domácí zvířata, případně děti), je doporučeno používat dostupné jedové staničky, tj. uzavřené bedničky s vhodnými otvory a nejsou-li tyto k dispozici, pak nutno klást např. do kusů drenážních trubek, pod příklop z improvizovaného kusu krytiny, prkna, pod desku, plech o vhodné váze. Dávkování: Myši:Vysoký výskyt: 5 – 20g nástrahy do deratizačních staniček nebo do přirozených úkrytů hlodavců v rozestupech po 2 metrech; Nízký výskyt: 5 – 20g nástrahy do deratizačních staniček nebo do přirozených úkrytů hlodavců v rozestupech po 5 metrech. Potkani: Vysoký výskyt: 10 – 60g nástrahy do deratizačních staniček nebo do přirozených úkrytů hlodavců v rozestupech po 5 metrech. Nízký výskyt: 10 – 60g nástrahy do deratizačních staniček nebo do přirozených úkrytů hlodavců v rozestupech po 10 metrech.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníVýrobek skladujte odděleně od potravin, krmiv, hnojiv, dezinfekčních prostředků a pesticidů v čistých, suchých a bezpečně uzavíratelných místnostech, mimo dosah dětí, domácích zvířat a nepovolaných osob. Chraňte před přímým slunečním světlem a vlhkem. Skladujte při teplotě 5 – 30 °C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03