logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Killtec agro plus

[ Zpět ]

NázevKilltec agro plus
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska101/2013
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení150 g/l Etofenprox, 40 g/l Cypermethrin, 1,5g/l Pyriproxifen,
Popis přípravkuTekutina,
Balení1000 ml
UžitíInsekticid s multifunkčním účinkem proti mouchám a larvám much s dlouhodobým účinkem až po dobu 4 týdnů. Killtec agro plus spolehlivě účinkuje proti mouchám, komárům, ovádům a lezoucímu hmyzu. Jeho multifunkční účinek také umožňuje efektivní hubení muších larev i tasemnic. Killtec agro plus se vyznačuje třemi základními účinky: a) Aplikace formou postřiku zaručuje okamžité hubení hmyzu; b) Vysoce účinný kontaktní insekticid zaručuje dlouhodobý účinek; c) Obsažený larvicid zaručuje současné hubení larev.
Způsob použitíPřípravek je určen pouze pro profesionální uživatele. Aplikace formou postřiku: Doporučené dávkování: 1 l koncentrátu Killtec agro plus smíchejte s 10 l vody. Hotový roztok nalijte do zádového postřikovače. Aplikujte roztok na oblíbená místa výskytu much jako jsou stěny, stropy, sloupy, okna, rámy dveří a pod. Ošetřená plocha musí být stejnoměrně zvlhčena (cca. 40ml/m2). Okamžitý účinek proti mouchám nastává ihned. Stačí, když ošetříte cca. 40% plochy. Během aplikace a po ní se musí zajistit dostatečné větrání. 11 litrů roztoku k použití je dostačující na plochu stáje do 500m˛ Aplikace při hubení muších larev i tasemnic: Doporučené dávkování: 1 l koncentrátu Killtec agro plus smíchejte s 10 l vody. Hotový roztok nalijte do zádového postřikovače. Aplikujte roztok na hnůj, kanály na kejdu, jímku na močůvku a pod. Ošetřená plocha musí být stejnoměrně zvlhčena (cca. 100ml/m2). 11 litrů roztoku k použití je dostačující na plochu 110m˛
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo aplikaci přípravku vypláchnout nádrž postřikovače, ramena, trysky a použité nářadí čistou vodou. Zbytky přípravku se nesmí odstraňovat společně s odpady z domácnosti. Kontaminované obaly optimálně vyprázdněte a předejte je do sběru k recyklaci. Nemíchejte s vápnem. Může se používat i v obsazených stájích, ale ne v blízkosti mladých zvířat. Aplikujte pouze na místa které jsou pro zvířata nedostupná a zabraňte olizování ošetřené plochy. Neaplikujte na krmivo a dojící zařízení! Neaplikujte na akrylové potrubý. Postřik je možno ze zasažených míst odstranit omytím vodou a mýdlem. Před vlastní aplikací doporučujeme zakrýt všechný plochý, které nemají být ošetřené. Po aplikaci se musí zajistit dostatečné větrání minimálně po dobu 24 hodin. Odpovědnost v souvislosti s aplikací nebo v souvislosti s použitím výrobce nepřijímá protože je mimo jeho vliv.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03