logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MaseptLACT

[ Zpět ]

NázevMaseptLACT
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska35/2014
Držitel rozhodnutíCHEM Logistic s.r.o. Semtín č.p.112 533 53 Pardubice - Semtín Česká republika
VýrobceHungaro Chemicals Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Nagycserkesz-Halmosbokor 6, 4445 Maďarsko,
Složeníkyselina mléčná < 3%, ingredience pro péči o pokožku, zvlhčující látky, regulátor viskozity,
Popis přípravkutmavě modrá pěnivá tekutina, hustota (při 20oC) Cca.1,0 g/ cm3, hodnota pH při (20oC) 3,5,
Balení 
UžitíMasept LACT je výjimečná bariérová struková baktericidní desinfekce na bázi kyseliny mléčné. Používá se jako preventivní strategie proti vzniku mastitid u skotu. Její chemické složení a fyzikální charakteristika byla speciálně vyvinuta pro dosažení optimálního výsledku: má vysokou účinnost v širokém spektru, je šetrný k pokožce vemene, jeho používaní je vysoce ekonomické v poměru kvalita / cena. Masept LACT nevysušuje struky, vytváří celistvý film na struku a uzavírá strukový kanálek.
Způsob použitíPřípravek se používá bez ředění k desinfekci struků po dojení, naředěný 1:4 jako desinfekce před dojením. Připravek se naplní do desinfikátoru struků a struky v něm namočí. Doba pro dosažení plného účinku Koncentrovaný roztok20 – 35°C/10 – 30 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNení dovoleno míchat přípravek s jinými mycími a desinfekčními prostředky. Prosím ujistěte se, že dojící a ostatní příslušenství nepřichází do styku s přípravkem, či jím není kontaminováno ani ve zbytkovém množství. Doporučujeme promíchat přípravek před jeho použitím.
Způsob skladováníSkladovat v původních originálních obalech na větraném, suchém a chladném místě, odděleně od alkalií a potravin. Chránit proti slunečnímu záření a mrazu.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02