logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Septoclean CL 45

[ Zpět ]

NázevSeptoclean CL 45
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska41/2014
Držitel rozhodnutíCHEM Logistic s.r.o. Semtín č.p.112 533 53 Pardubice - Semtín Česká republika
VýrobceHungaro Chemicals Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Nagycserkesz-Halmosbokor 6, 4445 Maďarsko,
Složeníhydroxidy, chlornan sodný, křemičitan hořečnatý,
Popis přípravkunažloutlá kapalina s charakteristickým chlorovým zápachem, nepěnivý, hodnota pH Cca .12,
Balení 
UžitíSEPTOCLEAN CL 45 je alkalický nepěnivý čistící a desinfekční s kombinovaným efektem při použití – efektivně rozpouští tuk i bílkoviny – nečistoty , které přilnou povrchu. Vysoký obsah speciálních komplexů udržuje vysoký stupeň efektivity čištění i v případě tvrdé vody. Přípravek redukuje tvrdost vody, minimalizuje usazeniny. Díky svému složení a nízkému obsahu sodíkových iontů a tím pádem jejich nízkému obsahu v odpadních vodách je tento přípravek šetrný nejenom k životnímu prostředí, ale i k ekonomice provozu, pokud závod nemá vlastní ČOV.
Způsob použitípřípravek je vhodný na mnohé typy povrchů, které nepoškozuje především na nerezovou ocel, železo, hliník, mosaz, měď, glazury, dále i na plastové, gumové a plechové povrchy. Doporučená koncentrace 0,5 – 2 %, pracovní teplota 20 – 70°C, doba působení 10 – 30 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo čištění splachtě vyčištěné povrchy opět pitnou vodou. Desinfekční efekt přípravku stoupá v závisloti na teplotě, při vyšší teplotě může být pak doba použití zkrácena.
Způsob skladováníSkladujte na chladném a suchém místě, vyvarujte se teplotám pod bodem mrazu. Skladujte přípravek v originálním balení, zabraňte styku s potravinami a kyselinovými přípravky. Podlaha musí být odolná působení kyselin.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03