logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BRODIM

[ Zpět ]

NázevBRODIM
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska53/2014
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie. Distribuce: Claus Huth Praha, s.r.o., Za poříčskou branou 4, 186 00 Praha 8, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.
SloženíBrodifacoum 0,005% (0,05g/kg), Denatoniumbenzoan 0,001g, ovocné slupky, cukr a přírodní ovocné aroma, drcené obilí (kukuřice, pšenice, slunečnice),
Popis přípravkupožerová nástraha, modře zbarvená, ve formě pasty,
Balení20 kg
Užitíurčená k hubení hlodavců, především krys, potkanů, hryzců a myši domácí. Na hlodavce působí smrtelně při jednorázovém použití. Po požití snižuje srážlivost krve, zvyšuje prostupnost cév a vyvolává vnitřní krvácení. Úhyn hlodavce nastává mezi 7. – 10. dnem po požití smrtelné (letální) dávky.
Způsob použitíNástraha, se vkládá do vlhkých objektů, nor, děr a skrýší. V místech, kde se vyskytují domácí zvířata, volně žijící živočichové a nepovolané osoby, zejména děti, se musí Brodim pasta ukládat do jedových staniček. Dávkování : Krysy a potkani : 60 - 100g na 10m2 Myš domácí : 40g na 10m2
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v původních obalech oddělené od potravin a nápojů Před použitím přípravku si pečlivě přečtěte bezpečnostní list. Přípravek je určen pouze pro profesionální použití.
Doba použitelnostiPři předepsaném uložení, minimální trvanlivost 2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03