logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Stall Des

[ Zpět ]

NázevStall Des
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska63/2014
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení96 g/kg Glyoxal, N,N-Didecyl-N,N-dimethylammoniumchlorid 80 g/kg, Formaldehyd 37 g/kg, Glutaraldehyd 25 g/kg,
Popis přípravkubezbarvá tekutina, zápachu mírně po mýdlu, pH-hodnota při 20°C: 3 – 4,
Balení1000 ml
UžitíStall Des je vynikající dezinfekční koncentrát a působí proti bakteriím, plísním a virům. Stall Des je vhodný pro denní dezinfekci různých ploch a povrchů do stájí hovězího dobytka, prasat, kukaních, klecí, voliér a zvířecích úkrytů, jatka, útulky, inseminační stanice; používá se na dezinfekci podlah, stěn, strojů, dopravních prostředků apod. Stall Des je šetrný k ošetřovaným povrchům. Je vhodný pro dezinfekci povrchů z betonu, dřeva, plastu a kovu. Stall Des nemá žádné negativní účinky na bioplynové stanice!
Způsob použitíPřed vlastním ošetřením nejdříve mechanicky vyčistěte plochu stáje. Aplikujte Stall Des podle dávkování uvedenému v tabulce a s dodržením expoziční doby dle návodu. Preventivní opatření: Použití k likvidaci: proti bakteriím 1% /1 hodina, 3%/ 2 hodiny; proti plísním 1% /1 hodina, 6% /2 hodiny; proti virům 1% /1 hodina, 2% /2 hodiny. Použití za účelem sanace: 5% /3 hodiny. Minimální dávka: 0,4l na 1m2. Při teplotách pod 10°C se aplikační koncentrace Stall Des musí zdvojnásobit.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníStall Des je možné kdykoliv odstranit pomocí mýdla a vody. K aplikaci nepoužívejte přístroje vytvářející teplou mlhu. Po dezinfekci zbytky dezinfekčního prostředku v blízkosti krmiv smyjte vodou. Stáj po provedení dezinfekce nechte vyschnout a dobře vyvětrejte po dobu 24 hodin. Před vlastní aplikací doporučujeme zakrýt všechný plochý, které nemají být ošetřené. Po aplikaci přípravku vypláchnout nádrž postřikovače, ramena, trysky a použité nářadí čistou vodou. Zbytky přípravku se nesmí odstraňovat společně z odpady z domácnosti. Kontaminované obaly optimálně vyprázdněte a předejte je do sběru k recyklaci.
Způsob skladováníNeskladujte nad 25°C. Odpovědnost v souvislosti s aplikací nebo v souvislosti s použitím výrobce nepřijímá protože je mimo jeho vliv.
Doba použitelnosti60 měsíců

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03