logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CHIROX

[ Zpět ]

NázevCHIROX
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska124/2007
Držitel rozhodnutíBochemie, spol. s r.o., Lidická 326, 735 91 Bohumín, Česká republika
VýrobceBochemie,Česká republika.
SloženíMonopersulfát draselný 50 %, alkylbenzen sulfonan sodný 5 %, anorganické soli do100%.
Popis přípravkuBílý až nažloutlý prášek bez zápachu.
Balení0,1 až 30 kg, PE obaly.
UžitíDezinfekční přípravek s baktericidním ( včetně TBC), virucidním a fungicidním účinkem k čištění nástrojů, pomůcek a k prostorové dezinfekci ve veterinární a zemědělské praxi.
Způsob použitíPracovní koncentrace (vodné roztoky) : Na prostorovou dezinfekci se používá ve formě vodných roztok aplikovaných postřikem. Baktericidní, fungicidní a virucidní účinek 2 % , při expozici 30 minut. Mykobaktericidní účinek 3 % , při expozici 20 minut. Pro dezinfekci vzduchu se používá v 0,1 % koncentraci.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníDezinfekce se může provádět za přítomnosti zvířat. Pracovní roztok je možno uchovávat v uzavřených nádobách před použitím maximálně 14 dní.
Způsob skladováníPři teplotě -10 - +25°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03