logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VIRKON S

[ Zpět ]

NázevVIRKON S
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska71/2014
Držitel rozhodnutíAntec International Limited - a DuPont Company Windham Road, Chilton Industrial Estate Sudbury, Suffolk, CO10 2XD, United Kingdom/SEVARON s.r.o., Palackeho trida 163a, 612 00 Brno, Česká republika,
VýrobceAntec International Limited - a DuPont Company Windham Road, Chilton Industrial Estate Sudbury, Suffolk, CO10 2XD, United Kingdom
Složeníbiocidni účinná látka: pentapotasium bis(peroximonosulfat) bis(sulfat) – 497g/kg,
Popis přípravkurůžový prášek, zápach příjemný, sladký, pH: 2,35 – 2,65 (1% roztok ve vodě),
Balení1kg, 10kg
Užitíbiocidni pripravek pro veterinární hygienu a pro oblast potravin a krmiv, pro dezinfekci staji, povrchu, zařízení, vozidel, obuvi, vodni systemy a dezinfekci ovzduši. Širokospektrální účinnost proti virovým, bakteriálním a fungicidním organismům způsobujícím onemocnění, účinný na porézní povrchy, v tvrdé vodě, při nízkých teplotách a na organickou nečistotu.
Způsob použití1. Odměřte příslušné množství prášku Virkon S pro dosaženi požadovaného poměru ředění. 2. Vsypte prášek Virkon S do vody a důkladně míchejte, dokud se nerozpustí. Odměrka o obsahu přibližně 200 g prášku Virkon S je dodávána v balení. Běžná dezinfekce povrchů - 1:100 (1%), pomoci tlakového čističe nebo jiného mechanického rozprašovače aplikujte roztok v množství 300ml/m2. Běžné čištění a dezinfekce pohyblivého zařízení - 1:100 (1%), postříkejte veškeré zařízení roztokem v množství 300ml/m2 Dezinfekce obuvi a kol - 1:100 (1%), vyměňujte roztok vždy, když je znečištěný nebo po 4-5 dnech Závěrečná dezinfekce vodovodního systému - 1:100 (1%), odpojte zásobovací nádrž od hlavního přívodu a vypusťte až po nejvzdálenější odběrová místa. Odstraňte hrubou nečistotu a usazeniny. Znovu napusťte vodu a přidejte přiměřené množství prášku Virkon S, důkladně promíchejte a nechejte 10 minut stát. Vypláchněte systém po všechna odběrová místa a nechejte dalších 50 minut před vypuštěním systému a novým naplněním čistou vodou. Průběžná dezinfekce vodovodního systému - 1:100 (1%), dávkujte do zásobovací nádrže potřebné množství. Dezinfekce ovzduší mlžením/ postřikem - 1:200 (0,5%), pomoci tlakového čističe nebo zádového postřikovače nastaveného na nejjemnější mlženi aplikujte 1 litr roztoku Virkon S na 10m2 podlahy. Dezinfekce zvířat - 1:200 (0,5%), pomoci např. zádového postřikovače aplikujte až do úplného smočení těla zvířete. Dezinfekce studeným fogováním se zvířaty - 1:200 (0,5%), bez zvířat - 1:100 (1%) Dezinfekce teplým fogováním se zvířaty - 1:200 (0,5%), bez zvířat 1:25 (4%) Pomoci mechanického rozprašovace aplikujte roztok Virkonu S v množství 1 litr na 10m2 podlahy Pro dezinfekci povrchu a zařízení nechte působit minimálně 30 minut. Frekvence aplikace dezinfekce bude závislá od individuálních požadavků místa na biosekuritu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníObsahuje: peroxodisulfat draselny. Muže vyvolat alergickou reakci.
Způsob skladováníSkladujte v původních obalech v suchých a čistých skladech odděleně od potravin a krmiv.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03