logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VIRKON S

[ Zpět ]

NázevVIRKON S
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska71/2014
Držitel rozhodnutíAntec International Limited - a DuPont Company Windham Road, Chilton Industrial Estate Sudbury, Suffolk, CO10 2XD, United Kingdom/SEVARON s.r.o., Palackeho trida 163a, 612 00 Brno, Česká republika,
VýrobceAntec International Limited - a DuPont Company Windham Road, Chilton Industrial Estate Sudbury, Suffolk, CO10 2XD, United Kingdom
Složeníbiocidni účinná látka: pentapotasium bis(peroximonosulfat) bis(sulfat) – 497g/kg,
Popis přípravkurůžový prášek, zápach příjemný, sladký, pH: 2,35 – 2,65 (1% roztok ve vodě),
Balení1kg, 10kg
Užitíbiocidni pripravek pro veterinární hygienu a pro oblast potravin a krmiv, pro dezinfekci staji, povrchu, zařízení, vozidel, obuvi, vodni systemy a dezinfekci ovzduši. Širokospektrální účinnost proti virovým, bakteriálním a fungicidním organismům způsobujícím onemocnění, účinný na porézní povrchy, v tvrdé vodě, při nízkých teplotách a na organickou nečistotu.
Způsob použití1. Odměřte příslušné množství prášku Virkon S pro dosaženi požadovaného poměru ředění. 2. Vsypte prášek Virkon S do vody a důkladně míchejte, dokud se nerozpustí. Odměrka o obsahu přibližně 200 g prášku Virkon S je dodávána v balení. Běžná dezinfekce povrchů - 1:100 (1%), pomoci tlakového čističe nebo jiného mechanického rozprašovače aplikujte roztok v množství 300ml/m2. Běžné čištění a dezinfekce pohyblivého zařízení - 1:100 (1%), postříkejte veškeré zařízení roztokem v množství 300ml/m2 Dezinfekce obuvi a kol - 1:100 (1%), vyměňujte roztok vždy, když je znečištěný nebo po 4-5 dnech Závěrečná dezinfekce vodovodního systému - 1:100 (1%), odpojte zásobovací nádrž od hlavního přívodu a vypusťte až po nejvzdálenější odběrová místa. Odstraňte hrubou nečistotu a usazeniny. Znovu napusťte vodu a přidejte přiměřené množství prášku Virkon S, důkladně promíchejte a nechejte 10 minut stát. Vypláchněte systém po všechna odběrová místa a nechejte dalších 50 minut před vypuštěním systému a novým naplněním čistou vodou. Průběžná dezinfekce vodovodního systému - 1:100 (1%), dávkujte do zásobovací nádrže potřebné množství. Dezinfekce ovzduší mlžením/ postřikem - 1:200 (0,5%), pomoci tlakového čističe nebo zádového postřikovače nastaveného na nejjemnější mlženi aplikujte 1 litr roztoku Virkon S na 10m2 podlahy. Dezinfekce zvířat - 1:200 (0,5%), pomoci např. zádového postřikovače aplikujte až do úplného smočení těla zvířete. Dezinfekce studeným fogováním se zvířaty - 1:200 (0,5%), bez zvířat - 1:100 (1%) Dezinfekce teplým fogováním se zvířaty - 1:200 (0,5%), bez zvířat 1:25 (4%) Pomoci mechanického rozprašovace aplikujte roztok Virkonu S v množství 1 litr na 10m2 podlahy Pro dezinfekci povrchu a zařízení nechte působit minimálně 30 minut. Frekvence aplikace dezinfekce bude závislá od individuálních požadavků místa na biosekuritu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníObsahuje: peroxodisulfat draselny. Muže vyvolat alergickou reakci.
Způsob skladováníSkladujte v původních obalech v suchých a čistých skladech odděleně od potravin a krmiv.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03