logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Biolit účinná nástraha k cílené ochraně proti

[ Zpět ]

NázevBiolit účinná nástraha k cílené ochraně proti
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska82/2014
Držitel rozhodnutíDeta Freyberg GmbH, Dr.Werner Freyberg Str. 11, 69514 Laudenbach, Detschland/Dm drogerie markt s.r.o., Jeronýmova 1485/19, 370 01 České Budějovice.
VýrobceDeta Freyberg GmbH, Dr.Werner Freyberg Str. 11, 69514 Laudenbach, Detschland
SloženíSpinosad (CAS 168316-95-8, EU 434-300-1) 0,08%
Popis přípravkutransparentní suspenze charakteristického zápachu v dóze, obsah spinosadu 4 mg/dóza,
Balení 
UžitíDóza, která odstraňuje mravence v domě, na terasách a balkónech. Bez zápachu – účinnost až 6 měsíců. K obstarání potravy opouštějí mravenci mraveniště. Mravenci jsou nalákáni do návnady, kde přijmou návnadový roztok, který transportují do mraveniště. Tam jím pak krmí dělnice, larvy i královnu, a tím dojde k účinnému a spolehlivému vyhubení celého mraveniště. Účinnost: dvě dózy dostatečně chrání plochu 12 m2 po dobu 6 – 8 týdnů.
Způsob použití1. Zatlačte mincí na vyznačené místo na okraji dózy „BittehierEindrücken!“. Po odstranění zábrany je návnada připravena k použití. 2. Dózu umístěte na místo, kde se mravenci objevují, nebo se domníváte, že se zde mravenci vyskytují. Ideální umístění je přímo na mravenčí stezky a v bezprostřední blízkosti mravenišť. 3. Návnadu zlikvidujte až poté, co se mravenci přestanou vyskytovat.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozorněníotraviny odstraňte z blízkosti výskytu mravenců a bezpečně je uschovejte. Při větším výskytu mravenců doporučujeme použití více návnad.Chraňte před domácími zvířata.
Způsob skladováníSkladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Skladujte v chladu a suchu.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03