logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Loxiran návnadová dóza

[ Zpět ]

NázevLoxiran návnadová dóza
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska3/2015
Držitel rozhodnutíW.Neudorff GmbH, An der Mühle 3,D - 31860 Emmerthal, Německo, zástupce v ČR: Zuzana Pavelková, Janovská 394, 109 00 Praha 10, Česká republika
VýrobceW.Neudorff GmbH, An der Mühle 3,D - 31860 Emmerthal, Německo,
SloženíSpinosad 0,168g/l (0,015% hmotnosti na jednotku objemu).
Popis přípravku1 návnadová dóza (hliníková dóza v papírové krabici), obsah 10 ml suspeze tj. 0,00168 g spinosadu/dóza,
Balení1 návnadová dóza (hliníková dóza v papírové krabici),
UžitíJednorázová insekticidní návnadová dóza s přírodní účinnou látkou je určena k účinné likvidaci mravenců na terasách, balkonech a cestách i v obytných prostorech. Mravenci přijímají návnadu s účinnou látkou velmi dychtivě, transportují ji do mraveniště a tam pak krmí larvy i královnu. Tím se vyhubí celé mravenčí společenstvo. Úspěšná likvidace může trvat několik týdnů. Při mimořádně silném výskytu mravenců je nutno návnadové dózy po 3 – 4 týdnech obnovit.
Způsob použitíOznačené místo na boční straně návnadové dózy je nutno opatrně zatlačit, pokud možno špičatým předmětem, jako je hřebík, šroubovák, nůžky apod. Tímto otvorem se pak dostávají do dózy mravenci, kteří dychtivě přijímají návnadu s účinnou látkou. Návnadové dózy je třeba umístit do bezprostřední blízkosti mravenišť nebo přímo na mravenčí stezky. Pro maximální účinnost návnadu kontrolujte a v případě potřeby ji vyměňte. Dózy s návnadou se odstraní, až když se již neobjevují žádní mravenci.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníŠkodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobým účinkem. (H412). Zabraňte uvolnění do životního prostředí. (P273). Uchovávejte mimo dosah dětí. (P102). Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Aby se vyloučilo zneužití nebo požití návnady dětmi nebo domácími zvířaty, je do návnady přidávána hořká substance.
Způsob skladováníSkladovat pouze v originálním uzavřeném obalu. Skladovat na suchém místě nepřístupném dětem a domácím zvířatům, odděleně od potravin a krmiv.
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03