logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CBM 8 MV

[ Zpět ]

NázevCBM 8 MV
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2015
Držitel rozhodnutíINTERHYGIENE, GmbH Cuxhaven, Německo,
VýrobceNTERHYGIENE, GmbH Cuxhaven, Německo,
Složení18 mg/g Abamectin CAS 71751-41-2 (směs Avermectin B1a,> 80%, Einecs 265-610-3, a Avermectin B1b,< 20%, Einecs 265-611-9)
Popis přípravkuhnědá kapalina, nasládlého zápachu, pH 4 – 7.
Balení500 ml
UžitíCBM 8 MV je účinný proti červenému drůbežímu roztoči, prachovému roztoči, čmelíkům, péřovým vším, blechám a jiným ektoparazitům. Má spolehlivý, rychlý a vytrvalý reziduální účinek. Přípravek se může při správném použití aplikovat v přítomnosti zvířat. Oblast účinnosti: Stáje drůbeže, prasat, skotu, koní, ovcí a koz , stodoly, stavební sloupky atd. 500 ml přípravku je dostačující na 1000m?.
Způsob použitíDůkladně vyčistit stáje . Pracovní roztok nanášíme vhodným vysokotlakým zařízením. Zejména na podlahy, ale i stěny, stropy , příslušenství a vybavení. Dávkování: CBM 8 MV při těžkém napadení 0,5% (50 ml/10 litrů vody); při nízkém napadení 0,25% (25 ml/10 litrů vody). 10 litrů pracovního roztoku stačí na cca 100 m oblasti. Protřepejte lahvičku před použitím Připravte roztok a promíchejte. Pracovním roztokem postříkejte stodoly a stabilní zařízení, v závislosti na zamoření. Chcete-li dosáhnout dlouhodobý efekt při velmi těžkém zamoření, používejte 1% koncentraci. Je důležité dostat přípravek do všech trhlin a štěrbin, postřik opakujte jednou nebo dvakrát za 7 dní léčby,
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPro dezinfekci a řešení roztočů a roztočů vajec v prázdné stáji, doporučujeme přípravek Interkokask. Nestříkejte na krmivo. Položená vejce, krmné a napájecí žlaby musí být zakryty.
Způsob skladováníLahvičky správně dopravujte a skladujte. Chraňte před mrazem . Obaly nesmí být znovu zdné obaly odevzdejte na recyklaci.
Doba použitelnosti5 let

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03