logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BROCUM sáčky

[ Zpět ]

NázevBROCUM sáčky
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska24/2015
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.Distribuce: SLOM spol. s r.o., Staromlýnská 47, Zlín-Příluky, PSČ 760 01, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje: 0,005 g Brodifacoum (čistý) ( EC 259-980-5 ), dále 99,995 g šroty obilnin, rostlinný olej, ochucovadla a atraktanty.
Popis přípravkurodenticid ve formě těstovinových sáčků, světle zelená pasta se sladkým zápachem,
Balení 
Užitínástraha na ničení potkana a myši domácí v domácnostech a komunální oblasti. Přípravek se řadí mezi antikoagulanty. Zabraňuje srážení krve při bezbolestném, hlavně vnitřním krvácení, bez upadnutí zvířete do agónie. Výhodou této hotové, požerové nástrahy je, že působí pomalu, v průběhu několika dnů. To umožňuje, že otrávení jedinci nevzbudí podezření u ostatních členů kolonie, čím nevzniká nedůvěra vůči této nástraze.
Způsob použitíhotové nástrahy bez jakékoliv úpravy se kladou na místa výskytu hlodavců v množství a vzdálenosti, které jsou závislé od druhu a početnosti výskytu těchto nežádoucích jedinců. Na kladení použijte z bezpečnostních důvodů nepropustné podnosy. Zabráníte tím znečištění prostředí olejem, který částečně váže účinnou látku. Aby nedocházelo k ohrožení člověka a necílených živočichů, je vhodné nástrahy maskovat např. deskami a křidlicemi. Vhodnější způsob je klást nástrahu do trubek anebo bedniček s otvory. Nejvhodnější způsob je kladení do monitorovacích, jedových staniček.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři kladení nástrahy používejte ochranné rukavice.
Způsob skladováníSkladujte v původní obalu v suchých a chladných místnostech, chraňte před teplotou vyšší ne 60°C a před přímým slunečným zářením.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03