logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

SOFAST

[ Zpět ]

NázevSOFAST
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska46/2015
Držitel rozhodnutíSharda Europe b.v.b.a, Jozef Mertensstraat 142, 1702 Dilbeek, Belgie/Tekro, spol. s r.o., Višňová 2/484, 140 00 Praha 4, Česká republika,
VýrobceSharda Europe b.v.b.a, Jozef Mertensstraat 142, 1702 Dilbeek, Belgie
SloženíImidacloprid (CAS 138261-41-3), (EU 428-040-8) w/w 0,5%, 2,6-di-tertbutyl-p-cresol (CAS 128-37-0), (EU 204-881-4) 0,10% w/w,
Popis přípravkubílá granule, slabého charakteristického zápachu, pH 6,9,
Balení1kg
UžitíGranulovaná nástraha k přímému použití proti dospělým mouchám domácím. Nástraha může být smíchána s vodou a aplikována i nátěrem nebo postřikem. Nástraha je určena pro použití v objektech živočišné výroby, potravinářských provozovnách apod. Imidacloprid, účinná látka přípravku Sofast, patří mezi neonicotinoidy a váže na neurony hmyzu. Tato vazba působí narušení přenosu nervových impulsů, což je pro hmyz smrtelné. Sofast obsahuje cukr a feromon (Z) - 9-trikosen, obě tyto látky dospělé mouchy ke granulím lákají, což zvyšuje jejich účinnost. Přípravek obsahuje hořkou látku, která brání dětem a necílovým organismům přípravek pozřít.
Způsob použitíGranule bez dalších úprav mohou být stejnoměrně rozsypány na suché, vodorovné, lidem a zvířatům nepřístupné plochy (parapety oken, římsy a pod.), v průměrné dávce 200 g na 100 m2. Granule bez dalších úprav mohou být v množství kolem 10 g umístěny do mělkých misek, avšak tak, aby netvořily kopečky. Misky se rozmístí do prostředí, na každých 10 m2 podlahové plochy jedna, nejlépe na vyvýšená místa. Misky kontrolujte každé 2-3 dny a položte granule nové, jestliže jsou pokryty prachem, nebo mrtvými těly much. Je rovněž vhodné granule mírně navlhčit, pro zvýšení jejich atraktivity. Aplikace postřikem: 100 g granulí je možné přidat do 100 ml vody, dobře promíchat a ponechat stát nejméně 15 minut. Směs se aplikuje tlakovým postřikovačem maximálně 7-8 hodin po přípravě roztoku, na neporézní povrchy, na něž mouchy často sedají. Aplikace nátěrem: 200 g granulí je možné přidat do 150 ml vody, dobře promíchat a nechat stát nejméně 20 min. Směs aplikujte nátěrem pomocí štětce, maximálně 7-8 hod po přípravě roztoku, na neporézní povrchy, na místa, na něž mouchy často sedají.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníObsahuje (Z)-9-tricosene, který může působit alergické reakce .Nepokládejte granule do blízkosti nebalených potravin, krmiv, povrchů, které přicházejí do kontaktu s potravinami a krmivy. Nepokládejte na místa, která jsou pravidelně uklízena a při úklidu by mohly být granule přemístěny na místa, kde by mohly přijít do kontaktu s potravinami a krmivy. Nepokládejte na místa, která jsou pravidelně omývána vodou, protože voda granule poškodí. Nepokládejte granule na místa čerstvě ošetřená postřikem insektidcidy. Položené granule nepostřikujte žádnými insekticidy. Granule mohou poškozovat barvu textilních tkanin. Neaplikujte granule na místa přístupná dětem a domácím zvířatům. Prázdný obal nepoužívejte ani po vypláchnutí k jiným účelům. Prázdné obaly a zbytky přípravku odstraňujte jako nebezpečný odpad.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek, mimo dosah dětí, nepovolaných osob a domácích zvířat. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu a teplotám vyšším než 40° C. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03