logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

NEPOREX® 2 SG

[ Zpět ]

NázevNEPOREX® 2 SG
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska48/2015
Držitel rozhodnutíElanco Europe Limited, Lilly House, Priestley Road, Basingstoke, Hampshire, RG24 9NL, Spojené království
VýrobceShirm AG, Division Sifokan Dieselstrasse 8, D-85107 Baar-Ebenhausen, Německo
Složení2,0% cyromazinu t. j. 2-cyclopropylamino-4,6-diamino-s-triazin (20 g/1 kg) (EINECS 266-257-8),
Popis přípravkutuhé bílé až béžové granule, objemová hmotnost 0,60 až 0,80 g/cm3, hodnota pH 7,5 až 9,5 pH (v deionizované vodě – 1 %),
Balení4 x 5 kg plastové pytle, 30 kg a 50 kg plechový sud
UžitíRůstový regulátor, který působí negativně na vývoj larev much. Používá se k hubení much v objektech živočišné výroby i za přítomnosti zvířat. NEPOREX® 2 SG je larvicidní přípravek, který jako regulátor růstu a vývoje hmyzu negativně ovlivňuje svlékání muších larev tak, že nedojde k jejich přeměně v kuklu a dospělce. Působí v podestýlce, hnoji, kejdě i ve fermentujících zbytcích krmiv.
Způsob použitíNEPOREX 2 SG jsou ve vodě rozpustné granule, které se aplikují přímo suché, nebo po rozpuštění ve vodě kropením, nebo postřikem ručními i motorovými postřikovači. Doporučená dávka je 0,5g účinné látky na m2, nezávisle na způsobu aplikace. Pro bližší informace si přečtěte přiložený návod k použití! Aplikace suchých granulí posypem: Aplikujte Neporex 2SG přímo a rovnoměrně tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. Suché granule sypte pouze na kejdu nebo močůvku. Aplikace rozprašováním: Důkladně zamíchejte určené množství přípravku Neporex 2SG s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. K aplikaci použijte zádový postřikovač nebo motorový postřikovač. Aplikace kropením: Důkladně zamíchejte určené množství přípravku Neporex 2SG s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. K aplikaci použijte konev. Obecná doporučení: Před aplikací přípravku najděte všechna líhniště much současně. Neporex 2SG se aplikuje pouze na místa, kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. Nástraha se neaplikuje na místa, která jsou mouchami vyhledávána jako sedací plochy (stěny, stropy atd.), neúčinkuje na dospělé jedince. Interval ošetření: Interval ošetření je závislý na managementu a typu chovu a také na klimatických podmínkách. Pohybuje se od 2-3 týdnů do několika měsíců.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravkem je zakázáno ošetřovat krmiva a zdroje pitné vody. Po aplikaci je nutno umýt žlaby, napáječky a plochy určené k přípravě krmiva, pokud došlo k jejich kontaminaci. Nepoužívat k ošetření hnoje, který je určen na výrobu bioplynu!
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosahu dětí. Přípravek skladujte v uzavřených originálních obalech při teplotě od 2°C do 30°°C. Chraňte před světlem a vlhkem. Skladujte odděleně od krmiv, potravin a stimulantů.
Doba použitelnostiPři správném skladování v neporušených originálních obalech je doba použitelnosti 5 let od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03