logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MAGGOTS GR

[ Zpět ]

NázevMAGGOTS GR
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska58/2015
Držitel rozhodnutíBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
VýrobceBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
Složení2 % w/w Cyromazin (CAS 66215-27-8, EC 266-257-8) – ve formě rozpustných granulí (SG),
Popis přípravkubílá zrnitá pevná látka bez zápachu, hodnota pH: 7,5,
Balení 
UžitíMAGGOTS GR je larvicid, používaný v živočišné výrobě k hubení larev much. Obsahuje silný růstový regulátor účinný na všechny druhy much.
Způsob použitíMAGGOTS je ve vodě rozpustný granulát. 250 g přípravku MAGGOTS postačí na 10 m2 hnoje. Aplikační programy: Zařízení pro chov skotu Hluboká podestýlka: ošetřete okraje a povrch rozlité tekutiny kolem žlabů a napáječů a místa, kde se hromadí hnůj. V přístřešcích pro telata umístěných venku ošetřete kompletně celý povrch. MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením přibližně 3 dny po odklizení hnoje a ošetření opakujte po každém dalším odklizení nebo když se objeví larvy much. Roštová podlaha: ošetřete celou plochu podlahy hned po vyčištění jámy na hnůj, ošetření opakujte po každém dalším odklizení hnoje, nebo když se objeví larvy much. Zařízení pro chov prasat Systém kompletního úklidu s vyklizením a navezením zvířat v jeden den: MAGGOTS GR aplikujte nejlépe rozhozem hned po vyčištění a před navezením prasat. Roštová podlaha: ošetřete celou plochu podlahy hned po vyčištění jámy na hnůj, ošetření opakujte po každém dalším vyklizení hnoje, nebo když se objeví larvy much. Hluboká podestýlka: MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením přibližně 3 dny po vyklizení hnoje a ošetření opakujte po každém dalším vyklizení hnoje nebo když se objeví larvy much. Ošetřete celý povrch hnojiště a vlhká místa kolem žlabů a napáječů. Zařízení pro chov drůbeže MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením na celou plochu hnojiště přibližně 1 týden po vyklizení trusu. Ošetření opakujte po každém dalším vyklizení, nebo když se objeví larvy much. Ostatní chovná zařízení MAGGOTS GR se může stejným způsobem používat také v kolibách pro chov ovcí a koz, na králičích farmách, v zoologických zahradách, na norkových a liščích farmách. Suchý rozhoz: MAGGOTS GR aplikujte přímo a rovnoměrně na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Metodu suchého rozhozu používejte jen v případě vlhkého nebo tekutého hnoje. Postřik: důkladně promíchejte uvedené množství přípravku MAGGOTS GR s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte na místa, kde mouchy kladou vajíčka, pomocí zádového postřikovače nebo automatického postřikovacího zařízení. Kropení: důkladně promíchejte uvedené množství přípravku MAGGOTS GR s odpovídajícím množstvím vody. Roztok aplikujte konví rovnoměrně na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Důležité upozornění: MAGGOTS GR se aplikuje pouze na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Není určen k aplikaci na místa, kam mouchy sedají (stěny, stropy atd.), protože na dospělé jedince neúčinkuje. Typ aplikace: Suchý rozhoz 250 g/10 m2; postřik 250 g/1-4 l vody na 10 m2; kropení 250 g/10 l vody na 10 m2 Doporučený časový interval ošetření závisí na způsobu hospodaření a ustájení, stejně jako na klimatických podmínkách. Může se pohybovat v rozmezí od 2–3 týdnů až po několik měsíců. Aplikaci je možné provádět za přítomnosti zvířat. Často postačí ošetřovat v intervalu 6 týdnů.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních, pevně uzavřených nádobách, mimo dosah dětí a zvířat, v dobře větraných prostorech a pod uzamčením. Chraňte před přímým sluncem, vodou a deštěm. Nevypouštějte zbylou směs do rybníků, potoků nebo kanalizačních systémů. Nádoby důkladně vyprázdněte a poté co jste je proděravěli, je likvidujte bezpečným způsobem. Dodržujte vždy místní předpisy a požadavky.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03