logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ODPUZOVAČ kun

[ Zpět ]

NázevODPUZOVAČ kun
Skupina19 - repelent
Číslo stanoviska65/2015
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern, Germany; Distributor pro ČR: AgroBio Opava, s.r.o., Arnoštov 192, 747 33 Oldřišov,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern,
Složeníúčinná látka: 6,5 g/l Margosa-Extrakt
Popis přípravkusprej na odpuzování kun k okamžitému použití, 500ml,
Balení500ml
UžitíOdpuzovač kun je sprej na odpuzování kun. Po aplikaci přípravku se vytváří ochranný film, který zamezuje nechtěnému přístupu kunám, a jejich škodám, které způsobují. Výrobek je vhodný pro obecné prostory jako půdní vestavby, kůlny, sklady, stáje, chlévy, kurníky a pod. Používá se také proti překusování a okusování kunami kabelů, izolace a plastů a proti dalšímu poškození elektrických částí motoru u aut. Sprej lze nastříkat i na pohyblivé části. Vůně odpuzující látky je pro kuny velmi nepříjemná a ošetřenému prostoru se vyhýbá. Obsažené látky účinkují velmi rychle a dlouhodobě. Přípravek je založen na přírodní bázi.
Způsob použitíPřípravek nastříkejte všude tam, kam nechcete, aby kuna chodila. Přípravek působí tak intenzivně, že zpravidla postačí cca 3 stříknutí, aby kuny odpudil od postříkaného místa. Opakujte aplikaci z počátku každé 2-3 dny (2-3x) po dobu 12 dnů. Poté opakujte aplikaci 1x týdně. Motorová vozidla: Aplikace je velmi jednoduchá. Zvedněte víko motoru. Nastříkejte sprej na ohrožená místa a plochy jako jsou plastové a gumové části v motorovém prostoru (kabely, hadice) ze vzdálenosti cca 20 cm. Poté opakujte aplikaci 1x týdně. Důležité upozornění k aplikaci:
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníKuny si značkují své teritorium močí, proto před aplikací postřiků proti kunám vždy důkladně očistěte/umyjte ošetřované prostory.
Způsob skladováníZabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti Doba použitelnosti: 3 roky od data výroby při dodržení skladovacích podmínek v originálních nepoškozených obalech.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03