logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Seznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Lignofix P

[ Zpět ]

NázevLignofix P
Skupina 
Číslo stanoviska59/2015
Držitel rozhodnutíSTACHEMA CZ s.r.o. Hasičská 1, Zibohlavy, 280 02, Kolín, Czech Republic,
VýrobceSTACHEMA CZ s.r.o. Hasičská 1, Zibohlavy, 280 02, Kolín, Czech Republic,
Složení180 g/kg alkylbenzyldimethylammonium-chloride (CAS 68424-85-1), 180 g/kg boric acid (CAS 10043-35-3,);
Popis přípravkukapalný biocidní ochranný přípravek na dřevo, určený do exteriéru i interiéru, každý z produktů je vyráběn ve verzi bezbarvé, zelené a hnědé,
Balení 
UžitíPřípravek určený k preventivní povrchové ochraně dřeva v interiérech a exteriérech proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu a k preventivní povrchové ochraně zdiva a omítek proti jejich prorůstání dřevokaznými houbami (např. dřevomorkou). Má prodlouženou dobou preventivní ochrany proti dřevokaznému hmyzu (červotoč, tesařík).
Způsob použitíLignofix P obecně koncentrace aplikačního roztoku, ředěného vodou, je při ochraně dřeva v exteriérech min. 40g/m2 a v interiérech 20g/m2. Koncentrace aplikačních roztoků (ředění vodou): ochrana dřeva interiér (1 : 9) - nátěr, postřik - doporučený počet ošetření 1 – 2x dle povrchu dřeva (hrubě opracované 1x, hladce 2x); exteriér (1 : 9) - nátěr, postřik - doporučený počet ošetření 2 – 4x; ochrana zdiva a omítek (1:4) - nátěr a postřik 1x. Ochrana dřeva v exteriéru musí být překryta vhodným nátěrem zabraňujícím tvorbě trhlin.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníDřevní odpad z takto ošetřeného dřeva, jako jsou např.: hobliny, piliny atd., nelze však používat jako podestýlku pro zvířata!“
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02