logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Mlex A

[ Zpět ]

NázevMlex A
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska82/2015
Držitel rozhodnutíEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
VýrobceEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
Složeníobsah aktivních složek ve 100 g přípravku: chlornan sodný (58 g), složení: alkálie, fosfonáty, neionogenní tenzidy.
Popis přípravkukapalina, hustota: 1,18 g/cm? (20°C, koncentrát), pH: 12,2 , obsah fosforu: 0,17%,
Balení 
Užitíkapalný alkalický čistící prostředek pro dojící a chladící zařízení v zemědělské oblasti. Charakteristika: neobsahuje fosfáty a silikáty, má sníženou pěnivost a šetří zařízení, čistí a spolu s účinkem aktivního chlóru, beze zbytku odstraňuje veškeré zbytky tuků a bílkovin, činný i za nízké teploty.
Způsob použitíDojící zařízení je třeba čistit po každém dojení, právě tak jako nádrže na sběr mléka a chladící tanky po každém vyprázdnění. Zbytky mléka pak nemohou přischnout. Pokyny:1. Předem vypláchnout vlažnou vodou; 2. Vyčistit a vydezinfikovat pracovním roztokem o koncentraci 0,3-0,5%. Doba působení resp. doba vyplachování čistícím roztokem by měla činit nejméně 15 minut při 40 – 50°C ve zpětné větvi potrubí; 3. Na závěr důkladně vypláchnout pitnou vodou. Povrchy, které přicházejí do styku s potravinami, je nutno opláchnout čistou pitnou vodou. Upozornění! Mlex A je třeba používat střídavě s kyselým přípravkem Mlex K, neboť tím se navíc odstraní povlaky tvořené vodním kamenem, sloučeninami železa a mléčným kamenem. Aktuální koncentraci je třeba stanovit s ohledem na stupeň tvrdosti používané vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníDůležité upozornění ! Odpadní vody s obsahem látky musí být vypouštěny do systému biologického čištění odpadních vod až po průchodu neutralizačním a pufračním zařízením.
Způsob skladováníSkladovací podmínky: -5°C / +40°C
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02