logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Chlorasept® D

[ Zpět ]

NázevChlorasept® D
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska81/2015
Držitel rozhodnutíEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
VýrobceEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
Složeníobsah aktivních složek ve 100 g přípravku: chlornan sodný (58 g), složení: alkálie, fosfonáty, neionogenní tenzidy.
Popis přípravkukapalina, hustota: 1,1 – 1,3 g/cm? (20°C, koncentrát), pH: 12,5 – 13,0 (1%, 20°C, demi voda), obsah fosforu: 0,17 %,
Balení 
Užitíkapalný, nepěnivý univerzální alkalický prostředek na bázi aktivního chlóru k čištění a dezinfekci v potravinářském průmyslu a v zemědělské prvovýrobě. Charakteristika: neobsahuje fosfáty a silikáty, má sníženou pěnivost, vhodný i pro tvrdou vodu, čistí a spolehlivě dezinfikuje účinkem aktivního chlóru, beze zbytku odstraňuje veškeré zbytky tuků a bílkovin, dobrá materiálová snášenlivost, účinný i za nízkých teplot.
Způsob použitíDojicí zařízení - čistěte vždy po každém dojení, chladicí a zásobníky na mléko a zásobní nádrže po každém vyprázdnění. Zbytky mléka a potrubní rozvody nenechte zaschnout! 1) Proveďte oplach vlažnou vodou k odstranění zbytků mléka; 2) Připravte pracovní roztok přípravku o koncentraci 0,5 % a ponechte jej působit nejméně 10 minut při počáteční teplotě v rozmezí +50°C až +70°C. Teplota pracovní lázně nesmí po celou dobu použití klesnout pod +35°C (např. 40 – 50°C při recirkulace ve zpětné větvi potrubí); 3) Na závěr důkladně opláchněte studenou pitnou vodou. Myčky - koncentrace: 0.5 - 2% (dle stupně znečištění), teplota: 40 - 60°C, doba působení: závisí na typu zařízení.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPovrchy, které přicházejí do styku s potravinami, je nutno opláchnout čistou pitnou vodou. Pravidelným střídáním alkalického dezinfekčního produktu Chlorasept D s kyselým přípravkem (např. Acidoklar) zajistíte hygienickou čistotu a odstranění mléčného kamene, železitých/ železnatých povlaků a vodního kamene. Upozornění! Aktuální koncentraci je třeba stanovit s ohledem na stupeň tvrdosti používané vody. Nesměšujte Chlorasept D s kyselými produkty! Nebezpečí uvolnění toxického plynu (chlór) ! Odpadní vody s obsahem látky musí být vypouštěny do systému biologického čištění odpadních vod až po průchodu neutralizačním a pufračním zařízením.
Způsob skladováníSkladovací podmínky: -5°C / +40°C
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03